Złoto dezerterów Komedia
Odtwórz film w nowym oknie
Audiowstęp
Katalog Filmów
Dostosowanie
Fundacja Katarynka
Czas trwania
1 godz. 57 min
Reżyseria
Data premiery
1998
Scenariusz
Obsada
Produkcja
Ocena
Opis filmu:
Film jest kontynuacją komedii wojennej “C.K. Dezerterzy”.
Jesień 1942 roku. Na warszawskim Żoliborzu odbywa się konspiracyjne spotkanie oficerów AK. Rotmistrz Leliwa informuje zebranych, że dowództwo powołało oddział do zadań specjalnych, oznaczony kryptonimem “Litzmanstadt”. Pierwszą misją grupy jest zdobycie gotówki na zakup broni i amunicji od włoskiej armii, któr tymczasowo stacjonuje w Polsce. Złoto i gotówka zdeponowane są w nazistowskim banku.
Opis postaci:
Jan Kania – brunet średniego wzrostu. Jest uśmiechniętym optymistą, działa spokojnie, jest zdecydowany i konsekwentny, dowcipny. Jest oddany swoim bliskim i przyjaciołom. Ubiera się elegancko, przez dużą część filmu ubrany jest w czarny oficjalny żakiet – „jaskółkę”, czarny cylinder i białe rękawiczki, pod szyją ma przewiązaną czarną muszkę.
Rysiek “Rudy” – wysoki, krótkowłosy mężczyzna o wyrazistym, niskim głosie i nieszczerym uśmiechu. Jest pewny siebie, nielojalny, bywa arogancki, jest kobieciarzem. Podczas akcji ubrany jest w strój żandarma niemieckiego, nosi motocyklowy, skórzany płaszcz, na szyi ma blachę z symbolem niemieckiego orła, nosi hełm z goglami, przy pasie ma tarczę sygnałową – tzw. lizak.
Moryc Haber – żydowski krawiec, ojciec piątki dzieci. Początkowo prowadzi zakład w Wiedniu. Wysoki, chudy mężczyzna w okularach, który przez pierwszą część filmu nosi długą brodę, pejsy i jarmułkę. Na jasną koszulę zakłada czarną kamizelkę. Wstępując do grupy uczestników akcji, goli brodę, ubrany jest w galowy mundur generalski z szamerunkiem i epoletami, w pasie przewiązany jest purpurową szarfą ze złotymi kutasami, na głowie ma furażerkę. Jest troskliwy, często umartwiający się, ale potrafi też być dowcipny i czasem porywczy.
Silberman/Goldman – Żyd, przyjaciel Kani. To niewysoki, korpulentny, łysiejący brunet o okrągłych rysach twarzy i ciepłym uśmiechu. Jest wrażliwy i łagodny. Zamki szyfrowe sejfów otwiera w białych rękawiczkach. Podczas akcji ubrany jest czarną sutannę, biret i okulary.
Major “Jeremi” – żołnierz armii podziemnej, wysoki, szczupły, siwiejący brunet. Jest opanowany, działa konsekwentnie. Często uśmiecha się cynicznie. Ubrany w ciemny garnitur, podczas akcji ubrany jest w oficerski mundur niemiecki.
Porucznik “Lotka” – wysoki, szczupły, łysiejący mężczyzna w okularach. Jest opanowany, konsekwentny i pomysłowy. Podczas akcji nosi mundur niemiecki.
Rotmistrz “Leliwa” – niewysoki, siwiejący brunet, ubiera się elegancko. Jest porywczy i niecierpliwy. Podczas akcji ubrany jest w oficerski mundur niemiecki.
Witold “Kmicic” – młody, wysoki, przystojny brunet. Jest chętny do działania, w biegu wykonuje polecenia, jest lojalny. Podczas akcji nosi oficerski mundur niemiecki.
Podporucznik “Pet” – szczupły, niewysoki szatyn. Ma poważny wyraz twarzy, uśmiecha się rzadko, bywa drętwy. Podczas akcji nosi mundur niemiecki.