Organizator

Logotyp Fundacji Katarynka.

Kim jesteśmy?

Nazywamy się Adapter – jesteśmy flagowym projektem Fundacji Katarynka. Pierwszym darmowym portalem filmowym VOD w Polsce, stworzonym z myślą o osobach niewidomych i niesłyszących. Jesteśmy pionierem na skalę polską i światową – darmowym i dostępnym „Netflixem”.

Od 2014 roku tworzymy dostępne kino, prezentując ponad 150 filmów i materiałów kulturalnych z audiodeskrypcją, napisami i polskim językiem migowym, bez potrzeby logowania. Dziś odwiedza nas ponad 80 tysięcy widzów miesięcznie, którzy bez barier mogą cieszyć się kinematografią.

Nasz portal został doceniony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej – Adapter zdobył nagrodę PISF w kategorii „Portal internetowy/blog o tematyce filmowej”. To wyjątkowe wyróżnienie odebraliśmy na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, w 2016 roku, za nasze działania na rzecz dostępności kultury filmowej.

ETR Adapter

 

O Fundacji Katarynka:

Nie wierzymy w idealny świat, ale budujemy lepszą, dostępną rzeczywistość dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Od 14 lat wsłuchujemy się w potrzeby: osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także dzieci, młodzieży i seniorów, którzy z wiekiem tracą słuch i wzrok. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu organizujemy cykliczne pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty Dostosowujemy spektakle, wystawy, mecze i spacery po Wrocławiu. Prowadzimy portal filmowy ADAPTER. Proponujemy spotkania autorskie i czytania sensoryczne.

Zespół fundacji tworzą m.in. specjaliści_ki do spraw dostępności i osoby niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Zapewniamy dostępność wydarzeń w całej Polsce

Prowadzimy również działalność ekspercką. Wspieramy i szkolimy instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne. Uczymy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i inkluzywnego języka Sieciujemy instytucje kultury w obszarze dostępności i współpracujemy Gminą Wrocław. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą warsztatów świadomościowych.

Więcej o nas: www.fundacjakatarynka.pl

 

Otworzyliśmy Pracownię Dostępnej Kultury we Wrocławiu!

Znajdziecie nas przy ulicy Energetycznej 10A. Pracownia jest miejscem organizacji wydarzeń dla osób z różnymi potrzebami, siedzibą naszej działalności i przestrzenią budowania relacji, spotkań i rozmów lokalnej społeczności. Jest to pierwsze takie miejsce we Wrocławiu, które na pierwszym miejscu stawia dostępność. Pracownia jest dostępna architektonicznie, wyposażona w pętlę indukcyjną. Na miejscu możecie liczyć na wsparcie asystenta i tłumaczki polskiego języka migowego. Mamy również specjalny pokój wyciszeń, gdzie można udać się w przypadku przeciążenia sensorycznego. 

Więcej o pracowni.