Partnerzy

Logotyp. Filmoteka narodowa Instytut Audiowizualny. W skrócie FINA

Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny jest państwową instytucją kultury, która działa nieprzerwanie od 1955 roku.

Zajmuje się ochroną narodowego dziedzictwa kulturalnego w dziedzinie kinematografii oraz upowszechnianiem kultury filmowej.

Filmoteka gromadzi, archiwizuje i udostępnia polskie zbiory filmowe, należące do jednych z największych w Europie. Wybrane zbiory digitalizuje i rekonstruuje cyfrowo, a opracowane materiały prezentuje w Internecie w serwisach Fototeka, Gapla i Repozytorium Cyfrowe.

Logotyp Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

powstała w 2002 roku z inicjatywy Andrzeja Wajdy i Wojciecha Marczewskiego. Od 2011 roku nosi ona nazwę – Wajda School. Dorobek Studia to ponad 100 wyprodukowanych filmów dokumentalnych i fabularnych, ponad 250 etiud, dziesiątki pokazów i nagród na największych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, MFF w San Sebastian, MFF w Karlowych Warach, Hot Docs, IDFA czy też DOK Leipzig, a także na polskich festiwalach w Krakowie, Gdyni, Warszawie, Koszalinie. Filmy realizowane w Wajda School otrzymywały nominacje do Europejskiej Nagrody Filmowej, a nawet do Oscara®. Studio zostało dwukrotnie nagrodzone jako Najlepszy Producent Dokumentów i Krótkich Metraży na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Czarno-biały logotyp Fundacji Fonis. Otwarta ręka. W środku ręki ucho i oko. Poniżej napis Fundacja Fonis.

Fundacja FONIS

partner w projekcie “Adapter IV. Film i Kultura bez barier”. Fundacja przygotowuje tłumaczenia na polski język migowy do filmów pełnometrażowych, które pojawiają się na portalu ADAPTER. Odpowiada również za montaż tłumaczenia. Fundacja FONIS powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska osób mających problemy ze słuchem i wzrokiem, skupionych wokół Duszpasterstwa Głuchych i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej.

 

Fundacja Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej ETIUDA&ANIMA

Powstała z myślą o promowaniu kultury artystycznej, filmowej i audiowizualnej. Od kilku lat Fundacja przygotowuje zestawy filmowe oraz wydarzenia dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku. Organizuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima. Realizuje również mniejsze projekty filmowe w kraju i za granicą. Więcej o fundacji.

Kolorowy plakat informacyjny do projektu Adapter cztery. Film i kultura bez barier.

ADAPTER to pierwsze na świecie kino w sieci stworzone dla niewidomych i niesłyszących odbiorców. Jest to autorski projekt Fundacji KATARYNKA.

Na premierowe pokazy zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 20:00. Obecnie znajduje się tutaj blisko 300 filmów i materiałów audiowizualnych z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, część także z tłumaczeniem na PJM.

ADAPTER to najbardziej kultowe filmowe produkcje, największe nazwiska polskiego kina – do tej pory zamknięte dla głuchych i niewidomych kinomanów. Teraz dostępne za darmo, 24 godziny na dobę we własnym domu na laptopie lub tablecie. Są także filmy zagraniczne. Katalog ADAPTERA tworzą filmy różnych gatunków: od animacji, kina familijnego, poprzez dramat, filmy obyczajowe, sensację, aż po dokument i krótkie metraże.

Kolorowy plakat informacyjny do projektu Adapter. Filmoteka bez barier kontynuacja.