Partnerzy

Logo Centrum Technologii Audiowizualnych

Centrum Technologii Audiowizualnych

To państwowa instytucja kultury powstała na podwalinach wrocławskiej Wytwórni FIlmów Fabularnych. Instytucja jest obecnie sukcesorem i kontynuatorem tradycji Wytwórni. W CeTA realizowane są różnorodne działania produkcyjne w zakresie przede wszystkim kinematografii, ale także telewizji, Internetu, reklamy, nauki i kultury, wykorzystując najnowsze technologie elektroniczne oraz nowatorskie techniki multimedialne, w szczególności tzw. wizualne efekty specjalne.

 

Filmoteka Narodowa

Filmoteka Narodowa jest państwową instytucją kultury, która działa nieprzerwanie od 1955 roku.

Zajmuje się ochroną narodowego dziedzictwa kulturalnego w dziedzinie kinematografii oraz upowszechnianiem kultury filmowej.

Filmoteka gromadzi, archiwizuje i udostępnia polskie zbiory filmowe, należące do jednych z największych w Europie. Wybrane zbiory digitalizuje i rekonstruuje cyfrowo, a opracowane materiały prezentuje w Internecie w serwisach Fototeka, Gapla i Repozytorium Cyfrowe.

Logo Studia Filmowego Zebra

Studio Filmowe ZEBRA jest jednym z najbardziej doświadczonych i uznanych producentów filmów fabularnych w Polsce, działającym od 1988 roku.

Założycielem i dyrektorem Studia jest Juliusz Machulski – reżyser, scenarzysta i producent, znany jako twórca najpopularniejszych polskich filmów. Filmografia instytucji kultury Studio Filmowe ZEBRA obejmuje łącznie ponad 130 filmów fabularnych, 39 filmów telewizyjnych oraz 22 seriale telewizyjne. Studio Filmowe ZEBRA świadczy usługi produkcyjne i bierze udział w koprodukcjach krajowych i zagranicznych. Od lat Studio współpracuje z wybitnymi twórcami, aktorami oraz z ludźmi onajwyższych kwalifikacjach w zakresie produkcji i dystrybucji filmowej.

Logo Studia Filmowego Tor

Studio Filmowe TOR

To jedno z ważniejszych producentów filmowych w Polsce i koproducentem dla wielu produkcji zagranicznych. Wielu czołowych twórców współpracuje i współpracowało ze Studiem. Wiele z wyprodukowanych filmów otrzymało prestiżowe nagrody na festiwalach w kraju i za granicą.  Studio Filmowe TOR powstało w 1967 roku. Do chwili obecnej wyprodukowało ponad 100 filmów fabularnych, około 120 godzin seriali telewizyjnych i mini seriali oraz wiele filmów dokumentalnych. Świadczy usługi produkcyjne dla zagranicznych producentów. Obecnie dyrektorem studia jest Krzysztof Zanussi.