Trzy kolory – Czerwony Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 39 min.

Reżyseria

Data premiery

1994

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Młoda modelka Valentine to wrażliwa i ciepła dziewczyna. Gdy potrąca na ulicy psa – najpierw zawozi go do weterynarza, by potem spróbować oddać prawdziwemu właścicielowi. Jest nim emerytowany sędzia Joseph. To zmęczony, sfrustrowany człowiek, znajdujący przyjemność w podsłuchiwaniu sąsiadów i poznawaniu ich najskrytszych, często wstydliwych sekretów. Valentine jest początkowo oburzona postępowaniem sędziego. Ale z czasem ten zgorzkniały i zamknięty w sobie mężczyzna zaczyna ją coraz bardziej intrygować. Przekona się też, że tajemnica sędziego nie będzie jedyną jego tajemnicą, którą pozna…www.filmweb.pl

 

Opis postaci:

Valentine Dussaut- Główna bohaterka filmu. Modelka. Jest 30 letnią brunetką o pogodnej twarzy i nienagannej sylwetce. Ma krótkie, ciemno-brązowe włosy sięgające za uszy. Nigdy ich nie upina. Ma duże brązowe oczy, kształtny nos i wąskie usta. Jej czoło jest niskie a twarz trójkątna. Na co dzień ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy, luźne koszule i płaszcze sięgające za kolana. Jest bardzo dziewczęca, ma niewinny uśmiech i łagodne spojrzenie. Bywa zamyślona i nieobecna. Porusza się z gracją. Podczas pokazów mody oglądamy ją z nienagannym makijażem, w stylowych, dopasowanych kreacjach.

 

Joseph Kern – główny bohater filmu. Emerytowany sędzia. Przyjaciel Valentine. Mieszka samotnie w dużym domu na przedmieściach miasta. Jest wysokim, siwiejącym 60-cio latkiem. Ma owalną twarz o pogodnym wyrazie. Na twarzy wąskie usta i duży pękaty nos. Jego oczy są zielone. Ma też lekko opadające łuki brwiowe. Na twarzy zmarszczki, nad czołem zakola. Mężczyzna ubiera się klasycznie. Nosi spodnie w kant, koszule z kołnierzem i swetry w neutralnych, stonowanych kolorach. Chodzi o lasce.