Dziewczyna z szafy

CZAS TRWANIA

88 min.

KATEGORIA

Film poetycki

Otwórz wideo w nowym oknie
Historia braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też „nadprzyrodzonej” sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.

www.filmpolski.pl

 

OPISY POSTACI:

Tomek – jeden z głównych bohaterów filmu. Wysoki, łysiejący 30-latek. Ma okrągłą twarz o pogodnym wyrazie. Jest nieprzystający do społeczeństwa. Ma skłonności socjopatyczne. Ubiera się bardzo pospolicie. Nosi jeansy i dresowe bluzy. Jest milczący, sprawia wrażenie wiecznie nieobecnego.

Jacek – główny bohater filmu. Brat Tomka. To niewysoki brunet z gęstymi, lekko falowanymi włosami sięgającymi za ucho. Czasami Jacek zaczesuje włosy do tyłu i przewiązuje cienką opaską. Od czasu do czasu oglądamy go w korekcyjnych okularach. Ubiera się w sportowym stylu, nie stroni od modnych kolorowych ubrań. Jest bardzo energiczny i zabawny. Troskliwie opiekuje się swoim socjopatycznym bratem.

Magda – sąsiadka Tomka i Jacka. To kobieta ok. trzydziestki. Jest niska i szczupła. To szatynka. Ma lekko wysuszone, wyblakłe włosy. Są falowane i sięgają do ramion. Magda nigdy ich nie wiąże. Ma owalną twarz, na której rzadko pojawia się uśmiech. Dziewczyna sprawia wrażenie smutnej i zamkniętej w sobie. Ubiera się w zwykłe jeansy i obszerne koszule. Preferuje stonowane kolory, szarości i brązy.

Opracowanie:

Stowarzyszenie De Facto

Reżyseria:
  • Bodo Kox
Scenariusz:
  • Bodo Kox
Obsada:
  • Magdalena Różańska,
  • Wojciech Mecwaldowski,
  • Piotr Głowacki
Produkcja:

WFDiF Warszawa

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.