Życie wewnętrzne Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 26 min.

Reżyseria

Data premiery

1987

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Znużony życiem czterdziestoletni Michał Miauczyński mieszka z żoną w bloku. Każdy dzień jest podobny do drugiego: jedzie windą, wyrzuca śmieci, idzie i wraca z pracy, je obiad, kolację, pokrzykuje na żonę, majsterkuje przy sprzętach domowych, a wieczorem idzie na spacer, to znaczy wsiada do samochodu i zapala papierosa… W nocy marzy o seksualnych kontaktach z sąsiadkami. Pewnego razu od żony dowiaduje się, że w dzielnicy grasuje „wampir” napadający na kobiety.

 

Kolejna wizyta teściów, wieczorny spacer, zatrzymanie przez policję, szarpania z sąsiadem, chorobliwe rojenia i postępująca agresja określa „życie wewnętrzne” bohatera. Gdy Mączyński znów jedzie windą, słyszy zza rozsuwających się drzwi przeraźliwy krzyk kobiety, która zobaczyła w nim… wampira.

 

Nie poddający się gatunkowej klasyfikacji film opisujący chroniczną samotność, neurotyczne skrzywienie i rozpad osobowości bohatera.

 

Opis postaci:

Michał Miauczyński – wysoki, szczupły, około czterdziestoletni szatyn z włosami gładko zaczesanymi do tyłu. Nosi brązowe sztruksy, których rozporek zapina na agrafkę, brązową koszulkę albo ciemnozieloną koszulę w czarne, pionowe pasy. Wychodząc z mieszkania ma na sobie dżinsy, granatową marynarkę i zieloną kurtkę. Z pozoru jest spokojny, a nawet wycofany, zaskakuje jednak napastliwym zachowaniem i reakcją na rozmowę.

 

Ola Miauczyńska – żona Michała. Szczupła, wysoka blondynka z falowanymi włosami sięgającymi ramion. Gdy jest w domu nosi zieloną spódnicę do kolan i beżową koszulę. Wychodząc, zakłada beżowy płaszcz. Jest apatyczna, zamyślona, często ma nieobecny wzrok.