V.I.P. Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 50 min

Reżyseria

Data premiery

1991

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.5 / 5. Ilość: 4

Opis filmu:

Tytuł “VIP” jest angielskim skrótem od Very Important Person, czyli – Bardzo Ważna Osoba. Osób takich jest w filmie sporo – wiceminister spraw zagranicznych, senator, posłowie, szef dużego gangu, wyższy oficer policji. Do tego środowiska dostaje się naiwny, ubogi kompozytor Romek. Pewnego razu otrzymuje zadanie szybkiego skomponowania utworu, a także odstawienia luksusowego samochodu z luksusową kobietą w środku na Mazury. Okazuje się, że jest to żona gangstera. Roman niefortunnie zaczyna z nią romans.

Opis postaci:

Anna to wrażliwa, elegancka kobieta o melancholijnym, przenikliwym spojrzeniu. Jest właścicielką agencji modelingu. Ma wysmukłe ciało oraz brązowe włosy za ramiona, które często upina w luźny kok. Ubiera się w luksusowe ubrania: białe futra, dopasowane sukienki do ziemi. W jej uszach kołyszą się duże kolczyki z kamieni szlachetnych.

 

Roman to młody, ubogi kompozytor. Jest wysoki, ma ciemnoblond włosy, jasne oczy i okulary w drucianych oprawkach. Najczęściej ubiera się w białe, luźne koszule, na które nakłada ciemnozielone swetry, oraz ciemne spodnie. Jego życie zmienia się, gdy dostaje zlecenie napisania partytury dla Piotra Preussa.

 

Jerzy Malecki to zamożny gangster oraz mąż Anny. Jest mężczyzną w średnim wieku. Ma mocno szpakowate, gęste włosy, które układają się w delikatne fale. Lodowate spojrzenie często towarzyszy łagodnemu uśmiechowi, za którym kryje się bezlitosna natura biznesmena. Nosi białe koszule i ciemne eleganckie marynarki. Maleckiego otacza świta oddanych mu ludzi. Ma także kontakty wśród osób na eksponowanych stanowiskach. Zazwyczaj spotykamy go w towarzystwie sekretarza Liperta, a także dwóch bandziorów: Małyszki i Fuksa. Ma córkę z pierwszego małżeństwa, Agnieszkę.