Uwikłanie Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 3 min.

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Co musiałoby się wydarzyć, żeby w zwyczajnym człowieku obudzić zabójcę? Czy w pół-hipnotycznym transie można zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Skoro jest ofiara, to gdzieś musi też być sprawca zbrodni. W ekranizacji bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszewskiego tropem sprytnego mordercy podąża cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Duet jaki tworzą jest mieszanką wybuchową nie tylko ze względu na ich temperamenty, ale również z powodu łączącego ich w przeszłości romansu. Prokurator Szacka, prowadząc najtrudniejsze w swojej karierze śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

 

www.filmweb.pl

 

Opisy postaci:

Agata – główna bohaterka filmu. To młoda szczupła brunetka po trzydziestce. Ma duże brązowe oczy i pociągłą twarz. Jej spojrzenie jest bystre, a wyraz twarzy inteligentny. Agata ma długie, proste, kasztanowe włosy, które zwykle upina w kucyk. Na wysokie czoło opada  prosta, starannie przystrzyżona grzywka. Kobieta jest elegancka. Nosi dopasowane, wąskie spódnice do kolan, modne żakiety i buty na wysokich obcasach. Jest pewna siebie i zdecydowana.

 

Smolar – komisarz policji. Były chłopaka Agaty. To wysoki postawny szatyn po trzydziestce. Jest dobrze zbudowany. Ma wysportowaną sylwetkę. Jego twarz jest owalna, pokrywa ją zwykle kilkudniowy zarost. Smolar ma niebieskie oczy i przenikliwe spojrzenie. Jego krótko przystrzyżone włosy są lekko falowane. Komisarz ubiera się elegancko aczkolwiek niezobowiązująco. Nosi jeansy, ciemne koszule i luźne marynarki.

 

Telak – tęgi mężczyzna po pięćdziesiątce. Jest średniego wzrostu. Ma duży brzuch. Jego twarz jest otłuszczona, ma podwójny podbródek. Jego oczy są ciemne i głęboko osadzone. Usta mięsiste i duże. Wyraz twarzy Telaka wyraża niepewność i zagubienie. Mężczyzna nosi się klasycznie. Zazwyczaj oglądamy go w ciemnych spodniach i jasnych szerokich koszulach.

 

Telakowa – żona Telaka. Elegancka kobieta po pięćdziesiątce. Jest szczupła i wysoka. Ma czarne włosy sięgające za ucho. Jej twarz jest trójkątna. Ma wąski nos i wąskie usta. Ciemne oczy są wyraziste. Jej spojrzenie jest przenikliwe. Telakowa nosi eleganckie dopasowane sukienki i żakiety. Jest tajemnicza i nieodgadniona. Rzadko się uśmiecha.