Piłkarski poker Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 41 min.

Reżyseria

Data premiery

1989

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Klasyczna, polska komedia, której akcja rozgrywa się w środowisku piłkarskim. „Drukowane” mecze, przekupni sędziowie, nieuczciwi działacze – czy tak wygląda rzeczywistość polskiej ligi piłkarskiej? Zajrzyj za jej kulisy… Plejada najlepszych aktorów oraz ciągle aktualny i gorący temat gwarantują sto jeden minut doskonałej zabawy.

 

www.filmweb.pl

 

Opisy postaci:

Jan Laguna – Główny bohater filmu.  Z zawodu jest sędzią piłkarskim. To dawny zawodniki, który zasłynął ze zdobycia dwóch bramek i złamania poprzeczki bramce drużyny ZSRR. To 50-cio letni brunet średniego wzrostu. Jego twarz jest owalna, wokół oczu oraz na czole widoczne zmarszczki. Jan ma wydatne usta. Kiedy się uśmiecha widać charakterystyczną przerwę między górnymi jedynkami. W filmie najczęściej widzimy go na boisku. Ma czarną koszulkę i czarne spodenki – typowy strój sędziego piłkarskiego. N szyi plastikowy gwizdek zawieszony na cienkiej tasiemce.

 

Irena Laguna – ma pseudonim „Łapówka”. Jest żoną Jana Laguny. To atrakcyjna, szczupła brunetka. Ma długie nogi i smukłą talię. Jej włosy są gęste i lekko falowane. Sięgają do połowy pleców. Kobieta ma duże czarne oczy i pełne usta, które zawsze podkreśla czerwoną szminką. Ubiera się elegancko. Nosi dopasowane sukienki podkreślające talie. Zawsze ma starannie wykonany makijaż. Porusza się z gracją. Bywa kokietką.

 

Bolo – dawny kolega Jana Laguny. Grali razem w drużynie piłkarskiej. Były zawodnik. To niski, siwiejący mężczyzna po pięćdziesiątce. Ma okrągłą, pogodną twarz, nieduże ciemno-brązowe oczy, pękaty nos i szerokie usta. Nad wysokim czołem zakola. Jest energiczny i elegancki. Zawsze ma na sobie koszulę pod krawatem i kraciastą marynarkę. Nosi jeansy. Ma inteligentny wyraz twarzy. Często się uśmiecha.