Ucieczka z kina Wolność Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Monika Marciniak, Barbara Szymańska

Czas trwania

1 godz. 32 min

Reżyseria

Data premiery

1990

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

W kinie „Wolność” odbywa się projekcja filmu „Jutrzenka”. Seans przerywa niezwykłe wydarzenie. Aktorzy ożywają na ekranie, rozpoczynają między sobą rozmowy, wciągają w nie publiczność. Wokół kina gromadzą się tłumy, odpowiednie władze i służby zastanawiają się co począć w tej skomplikowanej sytuacji. Przybywa także cenzor, mężczyzna dobiegający pięćdziesiątki, ongiś krytyk literacki, dziennikarz. Zaczyna się zacierać się granica między fikcją a rzeczywistością….

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Cenzor Robakiewicz – jeden z głównych bohaterów filmu. Poznajemy go już na samym początku historii. To zgorzkniały 40-latek, który zajmuje się cenzurowaniem list dialogowych do filmów. Jest szatynem średniego wzrostu. Ma gęste włosy ścięte na krótko. Ma też krzaczaste i nisko osadzone brwi oraz niebieskie oczy. Jego nos jest kształtny, lekko zadarty. Usta wydatne, szerokie. Nosi ciemne spodnie, szare swetry i marynarki. Rzadko się uśmiecha.

 

Asystent Cenzora – to niski 30-letni brunet. Ma pogodną, trójkątną twarz, duży nos i wąskie usta. Jego ciemne włosy są nieco dłuższe, rozdzielone przedziałkiem na środku głowy. Opadają luźno na uczy, częściowo zasłaniają też policzki. Asystent ma gęste brwi i wysokie czoło. Wyraz jego twarzy jest pogodny. Mężczyzna ubiera się w luźnym stylu. Nosi jeansy, luźne swetry i bluzy z kapturem.

 

Małgorzata „Jutrzenka” – to szczupła, wysoka szatynka o inteligentnym spojrzeniu. Ma owalną twarz, duże ciemno-brązowe oczy, wąski nos i duże usta. Jej czoło jest wysokie, brwi wąskie i ciemne. Kobieta ubiera się w sportowym stylu. Nosi spodnie, luźne swetry, i długi jasny płaszcz. W chłodne dni zarzuca na szyję ciepły szalik.