Tylko spokojnie Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 34 min

Reżyseria

Data premiery

2009

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Henry McCarthy, autor popularnych powieści, wraca do rodzinnego Sacramento. W swoim dawnym liceum ma wygłosić mowę pożegnalną dla uczniów ostatniej klasy. Przekonuje się, że nikt z bliskich i znajomych nie przeczytał żadnej z jego książek. Sfrustrowany zaczyna wspominać młodzieńcze lata, dawne porażki i marzenia, których nie zrealizował. Jego nastroju nie poprawia towarzystwo starych kumpli, ani najpopularniejsza dziewczyna w szkole, seksowna nastolatka Shasta, która chce go uwieść. Czara goryczy zostaje przelana, gdy Henry spotyka swoją wielką miłość sprzed lat, piękną Scarlet Smith.

Opis postaci:

Henry McCarthy – 37-letni szczupły brunet o krótkich włosach. Ma pociągłą twarz i lekko wyłupiaste oczy. Jego policzki często pokryte są kilkudniowym zarostem. Ubiera się w garnitury w stonowanych kolorach – granatowym czy szarym – i koszule. Z powodu zaginięcia bagażu jest zmuszony nosić swoje ubrania z młodości – chodzi wtedy w dżinsach, koszulkach polo lub kraciastych z długimi rękawami i nie rozstaje się z dżinsową kurtką ozdobioną na plecach naszywką punkowego zespołu.

 

Big Girl – 37-letni korpulentny mężczyzna z włosami ufarbowanymi na blond. Ma lekko pucułowatą, zawsze gładko ogoloną, twarz. We włosach nosi opaski w różnych jaskrawych kolorach – żółtym, niebieskim i czerwonym. Ma swobodny styl ubierania – wdziewa barwne, luźne, hipissowskie koszule, spodnie rybaczki a na stopy kolorowe japonki bądź kroksy. Chętnie zakłada koraliki i apaszki na szyję, a do tego barwne torby na ramię. Z jego ekstrawaganckim stylem koresponduje samochód, którym jeździ – pomarańczowy mini cooper. Auto jest przystrojone ma masce różowym materiałem w panterkę, a nad kratką chłodnicy przytwierdzony ma biały, koronkowy wachlarz. Siedzenia obite są różowym materiałem w cętki. Natomiast za kierownicą, przy przedniej szybie, ma rozłożoną dekorację z kwiatów, wśród których stoją figurki greckich bogów.

 

Scarlet Smith – 37-letnia filigranowa brunetka o krótkich, cieniowanych włosach odsłaniających uszy i brązowych oczach. Ma jasną cerę. Używa czarnych cieni do powiek i tuszy, usta maluje czerwoną szminką. W pracy nosi błękitny fartuch, a na wieczorne wyjścia ubiera kostiumy i bluzki w kolorach brązowym, bordowym lub czarnym. Lubi zakładać białą koszulę ze stójką.

 

Wino – 37-letni wysoki, dobrze zbudowany szatyn o długich włosach związanych w samurajski kucyk. Nosi krótką bródkę i wąsy, a na policzkach ma krótszy, kilkudniowy zarost. Ręce ma pokryte tatuażami. Najczęściej chodzi ubrany w dżinsy i białą, dopasowaną koszulkę, na którą nakłada luźniejsze koszule podwinięte do łokci.