Komedia Roman Barbarzyńca

Opis filmu:

 

Film przeznaczony dla widzów od lat 15. Roman nie jest typowym umięśnionym barbarzyńcą. Jego wątła, szczupła sylwetka w nikim nie budzi grozy, stąd tez jego niska samoocena. Jednak kiedy jego plemię zostaje wzięte do niewoli przez księcia Zamordora, jest jedyną osobą, która może ruszyć im na ratunek.

 

Opis postaci:

 

Roman – główny bohater animowanej historii. To przesadnie chudy barbarzyńca, niczym nieprzypominający członków swojego plemienia. Głosu tej postaci użycza aktor – Maciej Stuhr. Roman ma kwadratową twarz i jasne włosy ścięte na krótko. Długa grzywka opada mu na czoło, jest przewiązana skórzanym pasem. Głowa Romana jest stosunkowo duża. Chudy barbarzyńca nosi brązowe stringi podobne do tych, które do walki zakładają zawodnicy sumo. Nietypowe majtki są wzmocnione skórzanymi szelkami, krzyżującymi się na piersi. Roman ma też duże oczy i mały, pękaty nos. Jest niepewny siebie. Początkowo tchórzliwy, z czasem męski i odważny.

 

 

Wrzaskier – bard i wierny towarzysz Romana. Gra na lutni, bo to przyciąga uwagę płci przeciwnej i zwiększa jego szanse u kobiet. Jest niepoprawnym optymistą. Głosu tej postaci użycza znany wokalista i instrumentalista Czesław Mozil. Wrzaskier jest przerysowaną postacią animowaną. Ma krótkie, chude nogi z wielkimi stopami i duży brzuch. Wygląda jakby połknął piłkę. Jego głowa jest duża. Wrzaskier ma podwójny podbródek. Na głowie czarna czupryna. Nosi jasne koszulki z logotypami metalowych zespołów i czarne, obcisłe spodnie. Jest niezwykle rozmowny, czasami nawet za bardzo.

 

 

Ksenia – towarzyszka i obrończyni Romana i jego bliska przyjaciółka. Głosu tej postaci użycza polska aktorka – Anna Mucha. Ksenia to postać animowana. Jest ostrą, nieustraszoną i oszałamiająco piękną wojowniczką. Ksenia ma nienaganną figurę i kobiece kształty. Jej twarz jest drobna, skóra aksamitna i jasna. Wojownicza ma długie, kasztanowe włosy, które upina w kok lub kucyk. Nosi skórzane bikini i buty sięgające do kolan. Jej atrybutem jest obosieczny topór, który służy jej do obrony. Jest niezwykle pewna siebie, odważna, twarda i nieugięta.

 

 

Książę Zamordor – okrutny władca, który marzy o dominacji nad światem. Unicestwi każdego, kto stanie mu na drodze w grze o tron Wszechściemia. To animowany bohater budzący grozę. Głosu tej postaci użycza Andrzej Blumenfeld. To czarny charakter, wojownik potężny i przerażający. Jest nienaturalnie barczysty i wysoki. Nosi czarną zbroję ozdobioną kolcami i metalowymi ochraniaczami. Zawsze dzierży w dłoni ostrą włócznię przyozdobioną ludzką czaszką.