Piękna nieznajoma – PJM Kostiumowy

Opis filmu:

Rok 1916. Pierwsza Wojna Światowa. Grupa młodych oficerów jest świadkiem zabawy słynnego carskiego faworyta Rasputina, który obraża jedną z dam. Porucznik Obozow, oficer białogwardyjski, staje w jej obronie, czym zyskuje sympatię pułkownika, który nazajutrz proponuje mu przewiezienie do Sztokholmu tajnych dokumentów. W pociągu Obozow poznaje wspaniałą kobietę, w której się zakochuje. Podesłana by zawładnąć dokumentami, odpowiada mu wzajemnością – i tragicznego finału nie da się uniknąć.

Opisy postaci

Porucznik Nikita Obozow – 23-letni wysoki, szczupły brunet o włosach gładko zaczesanych z przedziałkiem, błyszczących od brylantyny. Pod nosem nosi delikatny wąsik. W wojsku ubiera mundur z szerokimi, złotymi pagonami. W cywilu najczęściej jego ubiór składa się z brązowego garnituru, białej koszuli i krawata. Na wierzch wdziewa szary płaszcz z futrzanym kołnierzem i futrzaną czapkę. To mężczyzna wrażliwy, sentymentalny, poddający się porywom serca, ale gdy trzeba stanowczy i zdecydowany w działaniu.

 

Ludmiła – dojrzała 40-letnia blondynka o długich, kręconych włosach. Często upina je z tyłu. Ma twarz o regularnych rysach, usta maluje karminową szminką. Swoje zgrabne kształty podkreśla dopasowanymi sukniami, nosi też kapelusze z piórami. Na zewnątrz ubiera futro – białe z czarnymi końcówkami. Często pali papierosy w długiej, szklanej cygaretce. To kobieta skryta, przyzwyczajona do luksusu, sprawiająca wrażenie zimnej i wyniosłej, ale w głębi serca wrażliwa i dobra.

 

 

Za tłumaczenie na PJM odpowiada Fundacja FONIS. Tłumaczka: Izabela Lindner.