Perfekcjonista Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 42 min

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Toni Musulin, zanim został milionerem i dumnym posiadaczem czerwonego Ferrari, był zwyczajnym człowiekiem. Praca w firmie ochroniarskiej i znoszenie upokarzającego traktowania ze strony szefów nie zaspokajały jego ambicji. Opracował błyskotliwy plan, który wprowadził w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, Toni zasiadł w opancerzonej furgonetce do konwojowania pieniędzy. W ładowni pojazdu znajdowało się 11,6 miliona euro… Film oparty na prawdziwej historii najbardziej spektakularnej kradzieży XXI wieku.

Opis postaci:

Toni Musulin – średniego wzrostu, dobrze zbudowany pięćdziesięciokilkuletni brunet. Ma ciemne, wyraziste brwi i spokojne spojrzenie. Najczęściej ma na sobie granatowe dżinsy, czarną, dopasowaną koszulkę i czarną kamizelkę ochronną. Po pracy nosi czarny dres firmy adidas z czerwonymi paskami na rękawach. Chodzi w sportowych butach. Dba o kondycję – dużo biega, ćwiczy w siłowni. Toni jest stonowany, często wyciszony, rzadko się uśmiecha i nie okazuje uczuć. Przede wszystkim jest konsekwentny i skrupulanty.

 

Arnaud – pracuje z Tonim, razem jeżdżą furgonetką.  Arnaud jest szatynem z włosami za ucho, które zaczesuje do tyłu. Ma kilkudniowy zarost. To niewysoki, korpulentny mężczyzna. Nosi raczej ciemne koszulki bądź polówki, dżinsy i kamizelkę ochronną. Chodzi w sandałach i skarpetkach, co śmieszy jego współpracowników. Jest dobroduszny, oddany Toniemu, bywa naiwny. Ma białą mysz, która towarzyszy mu w pracy i niewielkiego psa.

 

Marion – właścicielka restauracji. Mieszka razem z Tonim. To szczupła szatynka w średnim wieku. Długie, lekko falowane włosy najczęściej ma spięte w kucyk. Ma ostre rysy twarzy. Najczęściej ubiera się w dopasowane dżinsy bądź czarne skórzane spodnie i dopasowane ciemne bluzki. Jest poważna, bywa czuła i serdeczna.