Nowe przygody dzieci z Bullerbyn – PJM Film familijny

Opis filmu:

Adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren. Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliżają się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie przygody czekają tym razem małych bohaterów?

Opis postaci:

Lisa –  siedmioletnia, długowłosa szatynka. Mieszka w zagrodzie środkowej, ma dwóch starszych braci: Bossego i Lassego. Uwielbia bawić się ze swoimi przyjaciółkami, chodzić do szkoły, pomagać w kuchni. Bywa zapatrzona w swojego  najstarszego brata Lassego. Jest wesoła,  czasem roztrzepana i pełna pomysłów. Jest opiekuńcza, ma własnego baranka Pontusa.

 

Lasse– ma dziewięć lat, starszy brat Lisy i Bossego. Ma krótkie blond włosy, a gdy uśmiecha się szeroko odsłania lekką przerwę między górnymi jedynkami. Jest urwisem, ma duże poczucie humoru. Lubi płatać figle przyjaciołom i dorosłym.  To on najczęściej organizuje różne zabawy. Często się wymądrza i lubi przewodzić grupą.

 

Bosse  – ośmioletni blondyn, ma łagodny charakter, raczej podąża za swoim bratem, niż wymądrza się.  Jest opiekuńczy, chętnie pomaga w gospodarstwie, ma własną kurę Albertynę. Chłopiec w razie potrzeby staje w obronie młodszej siostry. Czasem bywa znudzony albo zmęczony zabawą.

 

Britta – dziewięcioletnia blondynka z półdługimi, prostymi włosami, w które często ma wpiętą białą wstążkę. Ma młodszą siostrę Annę, z którą mieszka w zagrodzie północnej. To rozsądna i najbardziej dojrzała z całej szóstki bohaterów. Jest pracowita i refleksyjna. Często potrafi rozszyfrować żarty Lassego, na które pozostali przyjaciele dają się nabrać.

 

Anna – młodsza siostra Britty, ma siedem lat. Ma półdługie, brązowe włosy, w które podobnie jak siostra, wpina białą wstążkę. Jest wesoła i pomysłowa. Uwielbia bawić się z Lisą i razem starają się stawić czoła żartom Lassego. Jest wrażliwa, a swoimi przeżyciami dzieli się z dziadziusiem, któremu codziennie czyta gazetę.

 

Olle – ma osiem lat. On i jego siostra Kerstin mieszkają w zagrodzie południowej. To szczupły, wrażliwy, krótkowłosy blondyn.  W stosunku do dorosłych jest bardzo grzeczny, za to lubi psocić z przyjaciółmi Lassem i Bossem.  Potrafi szybko biegać. Jest opiekuńczy i wrażliwy, troszczy się o swoją dwuletnią siostrzyczkę Kerstin i dba o psa Svipa. Chętnie pomaga w gospodarstwie.

 

Agda – służąca w zagrodzie środkowej. Dziewczyna o ciemnych włosach, które często nosi związane pod chustą. Jest serdeczna i troskliwa, bywa speszona. Dba o dzieci i zwierzęta w zagrodzie.