Koniec świata Dokumentalny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

40 min.

Reżyseria

Data premiery

2015

Scenariusz

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Kameralny film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę noc nękani samotnością ludzie w dużym mieście chcą z kimś porozmawiać. Niektórzy wzywają – często niepotrzebnie – pogotowie, inni dzwonią do studia radiowego, w którym prowadzący zadaje pytanie o koniec świata – co on znaczy dla każdego z nas. Jego rozmówcy opowiadają o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych, wręcz zabawnych. Poruszająca jest ich wielka potrzeba bycia wysłuchanym. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat. To klamra spajająca film i źródło najważniejszych pytań.

 

Opis postaci:

Kuba – 40-letni mężczyzna o gładko ogolonej twarzy i lekko szpiczastym nosie. Nosi okulary w grubych, czarnych oprawkach. Jest ubrany w czarny sweter i czarną włóczkową czapkę z pomponem i bladożółtym, angielskim napisem daj. Jest dobrym i uważnym słuchaczem.

 

Ratownik w dyspozytorni – młody, korpulentny szatyn ostrzyżony na jeża. Nosi krótką, przystrzyżoną brodę. Pod nosem jest wygolony. W nosie ma mały, srebrny kolczyk w kształcie kulki. Kolczyki nosi też w uszach. W każdym ma ich trzy. Są to srebrne stożki. Ubrany jest w czerwony T-shirt. W rozmowie jest bezpośredni, często kategoryczny i konkretny.