Gospel Hill Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 39 min

Reżyseria

Data premiery

2008

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Historia społeczności fikcyjnego miasteczka Julia w Karolinie Południowej. Akcja dzieje się w czasach współczesnych, odwołuje się jednak do historycznych wydarzeń dotyczących walki z rasizmem. Czarnoskóra społeczność Gospel Hill ma zostać wysiedlona. W obronie mieszkańców staje nauczycielka Sarah Malcolm, żona Johna i synowa zamordowanego blisko 40 lat wcześniej Paula Malcolma, aktywisty, człowieka działającego na rzecz praw obywatelskich. Sprawy zabójstwa nigdy oficjalnie  nie rozwiązał ówczesny szeryf, biały mężczyzna Jack Herrod. Ścieżki Jacka Herroda i Johna Malcolma, syna zamordowanego Paula krzyżują się, gdy korporacja deweloperska przyjeżdża do miasta z planem budowy pola golfowego na terenie społeczności Gospel Hill.

Opis postaci:

John Malcolm – czarnoskóry mężczyzna w średnim wieku. Syn zamordowanego aktywisty Paula Malcolma (w tej roli Samuel L. Jackson), mąż Sary. John pracuje fizycznie, naprawia samochody. Nosi dżinsowe ogrodniczki, koszulkę i niebieską bejsbolówkę. Ma łagodne, spokojne usposobienie. Chodzi spokojnym, czasem powolnym krokiem. Mówi niewiele, rzadko się uśmiecha. Z trudnością pokazuje emocje i uczucia. Jest życzliwy.

 

Sarah Malcolm – szczupła, czarnoskóra kobieta z krótkimi włosami. Żona Johna Malcolma, nauczycielka w szkole podstawowej. Do pracy – pisania zakłada okulary. Ubiera się w dopasowane bluzki i spódnicę. Jest zdecydowana i uparta. Jest troskliwa w stosunku do męża. Dba o społeczność Gospel Hill, jest wierna tradycjom.

 

Jack Herrod  – biały, niewysoki mężczyzna w średnim wieku, były szeryf miasteczka, ojciec Carla i Joela. Jest kierownikiem fabryki. Nosi koszule, często w kratę, jeździ zielonym chevroletem pick upem. Ma spokojny charakter, często jest znużony, nie uśmiecha się, z trudem pokazuje uczucia. Rozpamiętuje przeszłość.

 

Joel Harrod – młody, biały mężczyzna, brunet o półdługich włosach za ucho. Młodszy syn Jacka Herroda. Pracuje fizycznie, zajmuje się ogrodami, z reguły nosi dżinsy, białą koszulkę, często podartą i brudną od pracy i pomarańczową bejsbolówkę. Często się uśmiecha. Jest szczery, troskliwy, czasem naiwny. Oddany swoim bliskim.

 

Carl Harrod – młody, biały, postawny mężczyzna, brunet, starszy syn Jacka Harroda. Ubiera się swobodnie elegancko, najczęściej nosi polówki. Potrafi wykorzystywać sytuację dla swoich korzyści. Jest jednak refleksyjny i wrażliwy, dzięki czemu w odpowiednim momencie zajmuje rozsądne stanowisko. Pamięta o swoich bliskich.

 

Rosie – młoda, szczupła blondynka, nauczycielka w szkole podstawowej.  Długie, lekko kręcone włosy często nosi spięte. Ma ciemne oczy.  Ubiera się swobodnie, w sukienki i bluzki często dopasowane. Jest samodzielna, pewna siebie, chętna do pracy i pomocy. Jeździ starym volkswagenem. Spotyka się z Joelem.

 

Doktor Palmer – czarnoskóry, wysoki, szczupły mężczyzna, lekarz w poradni dzielnicy Gospel Hill. Często nosi okulary, poza szpitalem ubiera się elegancko, mieszka zamożnie. Jest interesowny i uległy, działa nieuczciwie. Finalnie potrafi jednak zrozumieć swoje błędy.

 

Pani Palmer – czarnoskóra, wysoka, szczupła kobieta, żona doktora Palmera. Ma długie, lekko kręcone włosy. Ubiera się w sposób podkreślający jej figurę.  Często pojawia się z drinkiem w ręce. Lubi luksus. Zdradza męża. Potrafi być krytyczna.

 

Lonnie – czarnoskóry, młody mężczyzna z krótkimi włosami, zaplecionymi w przylegające do skóry głowy, drobne warkoczyki. Twarz ma pociągłą. Nosi luźne, zbyt duże koszulki, luźne spodnie, chodzi w lekko nonszalancki sposób. Jest chętny do pracy i życzliwy.