Git Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 12 min.

Reżyseria

Data premiery

2015

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 3.1 / 5. Ilość: 15

Opis filmu:

„Git”  to mocne męskie kino, czyli dramat sensacyjny odkrywający brudny świat więziennych porachunków. Brutalne morderstwa, walka o władzę i strach, który prowokuje do najgorszych zbrodni.
Przywódca zakładu karnego w Łęczycy zostaje zamordowany. Dziennikarz śledczy, który z nim rozmawiał tydzień wcześniej, postanawia dojść prawdy.

 

Opisy postaci:

Kuba – główny bohater filmu. 60-cioletni, tęgi i wysoki mężczyzna, odsiadujący długi wyrok w więzieniu. Kuba ma krótkie i siwe włosy. Jego twarz jest owalna. Ma na niej wiele zmarszczek. Wyraz twarzy inteligentny. Nisko osadzone brwi i niebieskie oczy dodają mu powagi. Kuba ma też wąski nos i nieduże usta. Nosi dresy lub więzienne uniformy. Jest poważny, budzi respekt u innych więźniów.

 

Młody – więzień, który zaczyna odsiadywać wyrok. Dzieli celę z Kubą. Ma ok. 30 lat. Początkowo wrogo nastawiony do otoczenia, stopniowo zaprzyjaźnia się z głównym bohaterem. Młody jest wysoki i chudy. Ma okrągłą twarz i czarne wyłupiaste oczy. Jego nos jest pękaty. Usta pełne. Jego twarz jest nieco dziecinna. Ma naiwny wyraz. Młody nosi ciemne dresy. Ma nerwowe ruchy i tiki, które zdradzają jego niepewność w wielu sytuacjach.

 

Dziennikarz – tęgi, elegancki 40-latek. Robi reportaże o życiu w więzieniu. Ma czarne, krótkie włosy i owalną, nalaną twarz. Jego brzuch jest lekko wystający, Mężczyzna jest średniego wzrostu. Ma przyjazny i inteligentny wyraz twarzy. Nosi ciemne garnitury i białe koszule. Jest poważnym człowiekiem. Bywa zamyślony i nieobecny.

 

Ruski – więzień, z którym na spacerniku spotykają się Kuba i Młody. Jest agresywny i nieobliczalny. To chudy, wysoki szatyn o pociągłej kościstej twarzy. Ma wysokie czoło i wystające kości policzkowe. Jego nos jest szpiczasty, oczy duże i niebieskie, usta mięsiste. Mężczyzna ma gęste, proste włosy, które zaczesuje na bok. Nosi koszulki bez rękawów, eksponując w ten sposób liczne tatuaże na ramionach   i barkach