Erratum Obyczajowy

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1. godz. 35 min.

Reżyseria

Data premiery

2010

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Na pierwszy rzut oka, wszystko jest w porządku. Wielu z nas marzy o życiu takim, jakie wiedzie Michał. Ma dobrą pracę, mieszkanie, piękną żonę i wspaniałego syna, który właśnie przygotowuje się do I komunii. Jednak gdzieś głęboko w pamięci kryją się wciąż niezagojone rany. Trudne dzieciństwo u boku despotycznego ojca, zmusiło Michała do wyjazdu z rodzinnego miasta i zmiany życiowych planów. Pozostawiło też wiele żalu, o którym woli nie pamiętać. Kiedy więc szef proponuje mu wyjazd do Szczecina po sprowadzone z zagranicy auto, robi to bardzo niechętnie. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że Michał musi spędzić na wybrzeżu znacznie więcej czasu niż planował. Odwiedza dawno nie widziane miejsca, spotyka starych znajomych, czeka go również wizyta u znienawidzonego ojca. Wracają tłumione przez lata emocje i wspomnienia. Dowiadujemy się, że Michał miał być muzykiem, a nie księgowym, że nie wyjechał ze Szczecina, a bardziej z niego uciekł. Co jeszcze w życiu nie wyszło i czy coś uda się w nim naprawić? Zapraszamy na film.

 

Opis postaci:

Michał Bogusz – główny bohater filmu. To wysoki, dobrze zbudowany brunet. Ma lekko falowane, krótko ścięte włosy. Na twarzy kilkudniowy zarost. Zazwyczaj ubrany jest w ciemne garnitury i jasne koszule rozpięte pod szyją. Na twarzy grymas niezadowolenie i  znudzenia. Oczy wiecznie zamyślone.  On sam jakby nieobecny.

 

Ojciec Michała – niski, stary mężczyzna. Twarz mocno pomarszczona, na twarzy siwy zarost. Na głowie rzadkie siwe włosy. Mężczyzna  jest schorowany. Porusza się  z pomocą kuli. Nosi spodnie w kant i jasne koszule.  Twarz wiecznie poważna, momentami wyrażająca wściekłość. Prawie nigdy nie gości na niej uśmiech.

 

Policjant – Mężczyzna w średnim wieku. Jest przeciętnego wzrostu i postury. Na głowie gęste siwe włosy. Na twarzy starannie przystrzyżona broda i wąsy.  Ma duże czarne oczy i mocno zmarszczone czoło. Wyraz twarzy zatroskany. Nosi jasnoniebieską koszulę z granatowymi pagonami oraz ciemne eleganckie spodnie i czarne buty

 

Zbyszek – przyjaciel Michała, muzyk. Młody mężczyzna średniego wzrostu. Jasne włosy ścięte na jeża, pogodna twarz. Nosi jeansy, luźne koszule i wojskową kurtkę. Na szyi ma też zawsze charakterystyczny materiałowy szal w kolorze szarym.

 

Magda, żona Michała- szczupła, długowłosa blondynka średniego wzrostu.  Ma smukła twarz i wyraziste ciemne oczy.  Pojawia się tylko w początkowej części filmu. W związku z tym że zwykle widzimy ją w domowym zaciszu, ubrana jest w luźne sportowe stroje.