Dziewczyna z szafy Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Stowarzyszenie De Facto

Czas trwania

1 godz. 30min.

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Historia braci Jacka i Tomka oraz tytułowej dziewczyny. Każdy z nich jest na swój sposób samotny i wyalienowany. Tytułowa bohaterka sama skazuje się na odosobnienie. Tomek cierpi na zespół sawanta – specyficznej dysfunkcji mózgu, która izoluje go od otoczenia, natomiast Jacek ogranicza swój kontakt ze światem do interakcji za pośrednictwem Internetu. Film opowiada o samotności, anonimowości i alienacji, wynikających z różnych przyczyn – własnego wyboru, ale też „nadprzyrodzonej” sprawności umysłu, która rodzi niezwykłe zachowania.

 

www.filmpolski.pl

 

Opis postaci:

Tomek – jeden z głównych bohaterów filmu. Wysoki, łysiejący 30-latek. Ma okrągłą twarz o pogodnym wyrazie. Jest nieprzystający do społeczeństwa. Ma skłonności socjopatyczne. Ubiera się bardzo pospolicie. Nosi jeansy i dresowe bluzy. Jest milczący, sprawia wrażenie wiecznie nieobecnego.

 

Jacek – główny bohater filmu. Brat Tomka. To niewysoki brunet z gęstymi, lekko falowanymi włosami sięgającymi za ucho. Czasami Jacek zaczesuje włosy do tyłu i przewiązuje cienką opaską. Od czasu do czasu oglądamy go w korekcyjnych okularach. Ubiera się w sportowym stylu, nie stroni od modnych kolorowych ubrań. Jest bardzo energiczny i zabawny. Troskliwie opiekuje się swoim socjopatycznym bratem.

 

Magda – sąsiadka Tomka i Jacka. To kobieta ok. trzydziestki. Jest niska i szczupła. To szatynka. Ma lekko wysuszone, wyblakłe włosy. Są falowane i sięgają do ramion. Magda nigdy ich nie wiąże. Ma owalną twarz, na której rzadko pojawia się uśmiech. Dziewczyna sprawia wrażenie smutnej i zamkniętej w sobie. Ubiera się w zwykłe jeansy i obszerne koszule. Preferuje stonowane kolory, szarości i brązy.