Bez końca Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 43 min

Reżyseria

Data premiery

1985

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.3 / 5. Ilość: 11

Opis filmu:

 

Jest rok 1982. Po śmierci mecenasa Antoniego Zyro, Urszulę, wdowę po nim, odwiedza żona robotnika oskarżonego o kierowanie strajkiem. Zyro był adwokatem jej męża. Prosi Urszulę o pomoc. Ta wertując notes męża i listę adwokacką wskazuje na mecenasa Labradora. W czasie rozmowy przyjacielem zmarłego męża Urszula jeszcze raz przegląda notes i zauważa, że przy nazwisku Labradora widnieje czerwony znak zapytania. Nabiera podejrzeń, że jest to znak od Antoniego.

 

Opis postaci:

Urszula Zyro – trzydziestokilkuletnia blondynka z prostymi włosami dotykającymi ramion. Ma regularne rysy twarzy i oczy koloru szarego. Ubiera się w satynowe bluzki, zestawy sweterek plus koszula lub mężowskie koszule. Na nogach nosi dżinsy lub ołówkowe spódnice, jak również sinoszare rajstopy. Na stopy wzuwa czarne czółenka. Na zewnątrz chodzi w płaszczach, a na ramieniu trzyma czarną, skórzaną torebkę. Jest osobą impulsywną, często podejmującą decyzje pod wpływem chwili. Bywa zamyślona i nieuważna. Jest bardzo świadoma swojej seksualności.

 

Mecenas Mieczysław Labrador – niski 70-latek z łysą, wypukłą głową i wąskim wiankiem szpakowatych włosów. Ma gęste, krzaczaste brwi, obwisłe policzki i podwójny podbródek. W sądzie nosi togę obrońcy – czarną, z zielonymi lamówkami i zielonym żabotem. Pod spód ubiera czarny garnitur, białą koszulę i krawat. W mieszkaniu nosi rozpinane swetry i pasiastą piżamę. Używa też szelek. Na zewnątrz chodzi w czarnym płaszczu, czarnej fedorze i czarnym szaliku. To mężczyzna inteligentny, rzadko ulegający emocjom, doskonały retor i sprawny, niedający się wywieść w pole rozmówca. Potrafi być zimnym graczem, zdecydowanie dążącym do celu, ale nieobce są mu działania z pobudek serca.

 

Dariusz Stach – około trzydziestoletni blondyn o krótkich, prostych włosach zaczesanych na bok. Ma twarz o trójkątnym kształcie i niebieskie, przenikliwe oczy. W czasie głodówki ma popękane usta, przekrwione oczy i zapadnięte policzki. W więzieniu chodzi ubrany w błękitną, płócienną koszulę rozpiętą pod szyją. Na sali sądowej ma na sobie grubotkany ciemnozielony sweter i kraciastą, czerwono-białą koszulę. Jest osobą szczerą w swoim odruchach i wypowiedziach, wrażliwą i niechętnie idącą na kompromisy.