Bal na dworcu w Koluszkach Obyczajowy

Opis filmu:

Podczas „zimy stulecia” na dworcu w Koluszkach zniecierpliwieni pasażerowie oczekują na przybycie pociągu. Łączność kolejowa zostaje zerwana. W tym samym czasie niedaleko Koluszek w zaspach śnieżnych utknął pociąg. W jego wagonach panuje wesoła atmosfera. Niektórzy pasażerowie, którym śpieszy się na połączenie z innymi stacjami, wysiadają i idą piechotą do dworca w Koluszkach.

Opis postaci:

Andrzej Roszak – średniego wzrostu młody (krótko po studiach) brunet. Ma zaokrąglone policzki, wyrazisty nos. Uśmiecha się łagodnie. Dłuższą grzywkę ma zaczesaną na lewą stronę. Nosi szary, zimowy płaszcz i bordową, wełnianą czapkę. Jest w czarnym garniturze i w białej koszuli, pod szyją ma czarną muszkę.

 

Basia – młoda szatynka, długie włosy ma zebrane w kucyk. Jest w ciemnoszarym, obszernym swetrze i dżinsach. Uśmiecha się często, jest zadziorna i uparta.

 

Pszoniak – niewysoki, szczupły dziennikarz. Ma jasne, krótkie włosy. Nosi szary płaszcz, beżowe, zimowe nauszniki i szary kapelusz. Jest wścibski, zaczepny i zabawowy.

 

Bufetowa – w średnim wieku wysoka kobieta. Na czarnych włosach ma białą opaskę,  nosi czarną sukienkę z wyraźnym dekoltem w kształcie litery V i biały fartuszek. Usta ma podkreślone bordową szminką. Uśmiecha się szeroko odsłaniając lekko zniszczone zęby.

 

Horacy – wysoki, szczupły, łysiejący brunet. Ma gęste, ciemne brwi i lekkie wgłębienie pośrodku brody. Jest w brązowym płaszczu. Uśmiecha się serdecznie.