Yuma Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 53 min.

Reżyseria

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.6 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Grupa przyjaciół z przygranicznego miasteczka, próbuje odnaleźć swoje miejsce w rzeczywistości rodzącego się w Polsce kapitalizmu. Gdy otwiera się granica z naszymi zachodnimi sąsiadami, Zyga i przyjaciele zaczynają jeździć na drobne kradzieże do Niemiec. „Przedsiębiorczość” i spryt Zygi szybko zostają wynagrodzone, jednak nie wszystkim się to podoba…

 

Opisy postaci:

Zyga – główny bohater filmu. Około 20 letni wysoki blondyn, z gęstymi włosami sięgającymi za uszy. Jest szczupły, ma pociągłą twarz o łagodnym wyrazie. Jego oczy są duże i błękitne, usta pełne, nos wąski i kształtny. Zyga początkowo jest przeciętnym młodzieńcem. Ubiera się pospolicie. Jego ubrania są szare, niemodne i zniszczone. Nosi stare, jeansy, rozciągnięty czarny sweter i brązową kurtkę z kapturem. Z czasem kiedy zaczyna się bogacić zmienia styl. Ubiera się w  drogie ubrania. Nosi charakterystyczną, jasnobrązową, skórzaną kurtkę z czarnym kołnierzem i wysokie kowbojki.

 

Bajadera – przyjaciółka Zygi, która platonicznie kocha się w głównym bohaterze filmu. Ma ok. 2o lat. Jest Wysoką szczupłą brunetką z długimi, prostymi włosami, które prawie zawsze nosi rozpuszczone. Ma okrągłą twarz. Często się uśmiecha. Jej oczy są ciemno-brązowe. Bajadera ma duże, pełne usta, które dodają jej uroku. Ma też nienaganną figurę. Ubiera się w sportowym stylu. Nosi dopasowane jeansowe spodnie i luźne bluzy.

 

Młot – przyjaciel Zygi i Bajadery, wierny towarzysz ich wypraw do Niemiec. Jest, wysokim, szczupłym brunetem o pociągłej twarzy i pękatym nosie. Ma krótko przystrzyżone włosy. Nosi dresy i sportowe buty. Ma mało inteligentny wyraz twarzy.

 

Majka – sąsiadka Zygi. To wysoka i atrakcyjna dziewczyna w wieku zbliżonym do reszty głównych bohaterów filmu. Jest elegancką, młodą kobietą, ma długie, lśniące, jasno-brązowe włosy, zawsze nosi je rozpuszczone. Ubiera się w modne sukienki i płaszczyki, często chodzi w butach na wysokich obcasach. Odstaje wyglądem i stylem od miejscowej młodzieży. Jest wygadana i pewna siebie.

 

Ciotka Halina – ciotka Zygi, właścicielka nocnego klubu, prostytutka. Jest czterdziesto-kilkuletnią brunetką z długimi, gęstymi falowanymi włosami. Ma bardzo duże piersi, które podkreśla nosząc mocno wydekoltowane sukienki i bluzeczki. Ma okrągłą twarz z dużymi , ciemnymi oczami. Zawsze nosi ostre makijaże i bogato zdobioną biżuterię. Jest kokietką, porusza się mocno kołysząc biodrami. Mężczyznom puszcza zalotne spojrzenia i czarujące uśmiechy.