Wielki Szu Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 36 min.

Reżyseria

Data premiery

1983

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Starzejący się, ale wciąż znany w środowisku karciany szuler, zwany Wielkim Szu, po pięciu latach pobytu w więzieniu wraca do domu, jednak młoda i piękna żona nie wierzy, by mógł się zmienić. Proponuje mu rozwód i podział pokaźnego majątku. W poszukiwaniu spokojnej przystani Szu dociera do miasteczka Lutyń, gdzie chce wziąć udział w licytacji domu. Młody taksówkarz, Jurek, zawozi go do mistrza ceremonii, miejscowego potentata Mikuna, który sam zamierza nabyć licytowaną posiadłość. Przy okazji gość rozgrywa z nim partię bilarda i przegrywa parę tysięcy złotych. Zadowolony Mikun proponuje mu rewanż w pokera. Traci pół miliona złotych. Po wyjściu mężczyzny dzwoni do znajomego szulera z Warszawy, Denela, prosząc, by odegrał się w jego imieniu…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Wielki Szu – tytułowy bohater filmu. To dystyngowany brunet około pięćdziesiątki. Prawie zawsze ubrany w nienagannie skrojony, jasny 3-częściowy garnitur i ciemny kapelusz. Szczupły, wyprostowany, elegancki. Wyważony i oszczędny w gestach oraz słowach. Bez względu na okoliczności z jego twarzy emanuje spokój. Ma przenikliwe, ciemne oczy, inteligentne spojrzenie. Jest sprytny. Nosi wąsy oraz krótko przystrzyżoną i obficie przyprószoną siwizną brodę. Do gry zawsze zakłada okulary w złoconych oprawkach.

 

Jurek – szczupły, drobny,  niepozorny 30-latek.. Jurek to blondyn o lekko rudawym odcieniu falujących włosów. Ma trójkątną twarz, wysokie czoło, wystające kości policzkowe i długi, lekko zadarty nos i niebieskie oczy. Zwykle niezbyt starannie ubrany. Nosi  koszule rozpiętą pod szyją i czarną sportową kurtkę. Jeśli zdarza mu się nosić krawat, to jest on znacznie poluzowany.  Często się uśmiecha, ukazując tym samym nierówne zęby.

 

Jola – około 30-letnia blondynka z sięgającymi ramion falującymi włosami. Jej  delikatną twarz zdobią duże sarnie oczy. Nosi  eleganckie i podkreślające kobiecość stroje – sukienki i spódnicę w ciepłych, jasnych kolorach.

 

Denel – krótkowłosy brunet, lekko łysiejący. Nad wysokim czołem duże zakola. Ubiera się pospolicie, przeważnie chodzi w skórzanej kurtce, jeansach i koszuli.

 

Jarek – szczupły, wysoki trzydziestolatek o wyrazistych rysach. Na czoło i kark opada mu ciemna bujna czupryna.

 

Lipo – drobny, raczej niski brunet o krótkich, przylegających do głowy włosach.

 

Mikun – postawny 60-latek. Blondyn o kręconych siwiejących włosach. Ma wydatny nos i ruchliwe, przebiegłe jasne oczy.