Stacja Warszawa Obyczajowy

Opis filmu:

Film zbudowany z sześciu nowel fabularnych. Igła – były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska, przeżywa nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy – marzycielkę pracującą w sex shopie, Filipa – nastolatka, który pragnie wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka – zgorzkniałego alkoholika oraz Monikę – korporacyjną singielkę. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub… morderstwo.

Opis postaci:

Matejuk „Igła” – dobrze zbudowany mężczyzna w średnim wieku. Ciemnobrązowe, krótkie włosy ma schowane pod czarną czapką. Ma charakterystyczny szeroki nos, niebieskie oczy i kilkudniowy zarost. Najczęściej ubrany jest w szary sweter z brązowym reniferem. Rzadko się uśmiecha. Jest wyciszony, bywa agresywny.

 

Marcin – łysiejący, szczupły mężczyzna w średnim wieku, gładko ogolony. Nosi grafitowy garnitur, na który czasem zakłada czarną, krótką kurtkę. Jest małomówny, ma surowy wyraz twarz.

 

Lucy – szczupła, wysoka dziewczyna. Ciemnorude włosy ma zebrane w kok. Ma wyrazisty, garbaty nos i ciemne oczy. Najczęściej zakłada krótką spódniczkę lub dopasowane spodnie. Nosi grafitową, krótką kurtkę z białym futerkiem przy kapturze.

 

Filip – szczupły nastolatek. Ma krótkie, brązowe włosy. Kiedy się uśmiecha, odsłania krzywe górne jedynki. Najczęściej ma na sobie szary sweter z golfem, granatową czapkę i ciemnozieloną kurtkę.

 

Jerzy – wysoki, łysiejący mężczyzna w średnim wieku. Ma ostre rysy twarzy i lekko odstające uszy. Nosi szary sweter i robocze granatowe spodnie na szelkach.

 

Monika – trzydziestokilkuletnia szczupła blondynka. Długie włosy ma zebrane w wysoki kok. Grzywkę układa na prawą stronę. Ma lekkie wgłębienie w brodzie. Nosi czarny płaszcz z postawionym kołnierzem.