Projektantka Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 58 min.

Reżyseria

Data premiery

2015

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Film ukazuje postać Tilly, która próbuje poradzić sobie z niesłusznie postawionymi oskarżeniami i niesprawiedliwością. Tilly była wcześniej oskarżona o morderstwo dziecka i wygnana z miasta jako młoda dziewczyna. Po latach powraca jako utalentowana projektantka mody, gotowa udowodnić swoją niewinność i odkryć, co tak naprawdę stało się w przeszłości. W filmie poznajemy charakterystyczne postacie zamieszkujące miasteczko, takie jak jej zarozumiały ojciec, ekscentryczna matka, tajemnicza staruszka i niebezpieczny sąsiad. Tilly postanawia odmienić życie mieszkańców poprzez dostarczanie im ekskluzywnych i niepowtarzalnych kreacji.

 

„Projektantka” to nie tylko historia mody i stylowych strojów, to również mroczny thriller o tajemnicach, zemście i przemijającym pięknie. To film, który łączy w sobie różne elementy – od dramatu, przez komedię, aż po tajemnicę. Jocelyn Moorhouse stworzyła fascynujący świat pełen kontrastów, który wciąga widza od samego początku. To historia o odrodzeniu, mężczyznach i kobietach, miłości i przebaczeniu. Warto go zobaczyć dla pięknych kostiumów, intrygującej fabuły i świetnych występów aktorskich.

 

Opis postaci:

Myrtle „Tilly” Dunnage – trzydziestokilkuletnia blondynka. Ma falowane długie włosy. Ubiera się szykownie, kreacje jej projektów podkreślają jej figurę. Jest łagodna, uparta i wrażliwa. Pali papierosy – czasem w długich lufkach.

 

Molly Dunnage – wychudzona starsza kobieta, matka Tilly. Siwe włosy ma często w nieładzie. Nosi niechlujne sukienki i czasem jasnobrązową czapkę. Jest uparta, zadziorna i wrażliwa.

 

Sierżant Farrat – szczupły mężczyzna. Ma wąski wąsik równo przystrzyżony wzdłuż linii ust. Jest wrażliwy, zabawny i szczery. Lubi przebierać się w kobiece stroje.

 

Teddy – szczupły, młody blondyn. Ma kilkudniowy zarost. Jest pracowity bywa lekkomyślny. Czuły i oddany najbliższym.