Palimpsest Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 27 min.

Reżyseria

Data premiery

2006

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 2.5 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie policjant, Maciek Hajdziak, który wypadł z okna swego mieszkania na drugim piętrze. W wyniku upadku z dużej wysokości nastąpiło pęknięcie czaszki i przerwanie rdzenia, co spowodowało śmierć. Choć z pozoru wygląda to na samobójstwo, pewne poszlaki wskazują, że ktoś mógł mu „pomóc” wyskoczyć z okna. Komendant powierza śledztwo przyjacielowi ofiary, Markowi, który ma pracować z inspektorem Tomkiem Marmielewskim. Od tej pory akcja filmu toczy się dwutorowo: z jednej strony widz śledzi rutynowe czynności dochodzeniowe policjantów, z drugiej zaś jest świadkiem stopniowego pogrążania się w obłędzie Marka, którego dręczą koszmary z przeszłości. Chore wizje opętanego demonami oficera zaczynają mieszać się z rzeczywistością…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Marek – główny bohater filmu. Trzydziestolatek. Blondyn o lekko falujących, krótko przystrzyżonych włosach. Na wysokie czoło miękko opada mu delikatna grzywka. Jest szczupły, sprawia wrażenie wysportowanego. Ubiera się zwyczajnie. Nosi koszule i marynarki w ciemnych barwach. Twarz Marka zazwyczaj nie zdradza emocji. Przypomina nieruchomą maskę. Spojrzenie niebieskich oczu zdaje się być puste, utkwione w innym wymiarze.

 

Tomek – szczupły brunet przed 40-stką. Ma opadające na kark i uszy proste włosy. Na jego głowie daje się zauważyć przedziałek, czesze się na prawą stronę. Krzaczaste brwi, wąsy i broda nadają jego twarzy wyrazistości, a jednocześnie ciepła. Czujne, skupione spojrzenie podkreśla otaczającą go aurę spokoju.

 

Hanna – szczupła, wysoka blondynka po trzydziestce. Jest elegancka, pełna gracji i kobieca. Ma półdługie proste włosy, które zazwyczaj wysoko upina. Jej żywa twarzy oddaje spektrum nurtujących ją emocji.

 

Maciek – krótkowłosy brunet o ostrych rysach i wydatnym nosie. Ma ok. 40 lat. Jest dobrze zbudowany.

 

Komendant – łysy mężczyzna około pięćdziesiątki. Zawsze ubrany na czarno. Na prawym policzku ma pionową bliznę. Podpiera się laską.

 

Zygmunt – ma około sześćdziesięciu lat. Krótko przycięte siwiejące włosy odsłaniają łysiejące czoło. Jego broda wspiera się na zawieszonej na szyi podpórce. Nosi wąsy.

 

Malina – łysiejący pięćdziesięciolatek. Na skroniach widoczne krótko obcięte siwiejące włosy. Nosi niewielką, raczej rzadką brodę oraz poprzetykane srebrem wąsy. Jego spojrzenie jest zimne.