Nightwatching Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 20 min.

Reżyseria

Data premiery

2007

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 2 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Nightwatching to film, który opowiada historię holenderskiego malarza Rembrandta van Rijna. Skupia się na tworzeniu jego słynnego dzieła „Straż nocna” oraz ukazuje tajemnice, intrygi i mroczne obrządki panujące w ówczesnym Amsterdamie.

 

Film eksploruje osobiste życie i dramaty Rembrandta oraz jego relacje z innymi postaciami. To pełne tajemnic i fascynujące studium geniuszu malarza. Ironiczny, kostiumowy dramat sensacyjny, opowiadający o przełomowym etapie życia słynnego malarza Rembrandta, kiedy w krótkim czasie ze sławnej i cenionej osobistości publicznej staje się zwykłym nędzarzem. Wszystko zaczyna się, kiedy za namową ciężarnej żony Saskii Rembrandt zgadza się namalować zbiorowy portret członków gwardii cywilnej, znany jako Straż Nocna.

 

Wkrótce malarz wpada na trop okrutnego morderstwa, co pociąga za sobą tragiczne komplikacje w jego życiu zawodowym i osobistym. Ekstrawaganckie i poruszające spojrzenie na osobiste i zawodowe życie Rembrandta (Martin Freeman). Film opowiada o tajemnicach tworzenia jednego z najsłynniejszych obrazów artysty „Night Watch” („Nocna straż”) i koncentruje się na kontrowersjach związanych z być może ukrytą w nim tajemnicą. W osobistym życiu Rembrandta istotną role odgrywały dwie ukazane w filmie kobiety: Saskia (Sarah Polley) i Gertjee (Minnie Driver).

 

Opis postaci:

Rembrandt – niski mężczyzna po trzydziestce o rudych, długich, kręconych włosach. Nosi też bródkę i wąsik. Najczęściej ubiera się niedbale, jest rozchełstany. Ma na sobie wtedy białą, lnianą koszulę, czarne spodnie i bordowy kaftan. Na specjalne okazje zakłada kaftan z kryzą, pantalony, białe pończochy i buty na obcasie z klamrą. To mężczyzna porywczy, łasy na przyjemności, ale też dobry i przyzwoity.

 

Saskia – blondynka koło trzydziestki o długich, falujących włosach i pełnych ustach. Nosi zdobne suknie i złote diademy. Jest kobietą pragmatyczną i kochającą.

 

Henrike – smukła dwudziestolatka o długich, rudych, kręconych włosach. Ma bladą cerę i posągową urodę. Najczęściej nosi szarą sukienkę, białą bluzkę, biały fartuch i biały czepek. Jest osobą dobrą, inteligentną i wrażliwą.