Kroll Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 41 min.

Reżyseria

Data premiery

1991

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 3.5 / 5. Ilość: 6

Opis filmu:

Marcin Kroll, główny bohater filmu, jest żołnierzem, odbywającym służbę zasadniczą. Tuż przed manewrami dezerteruje. Przyczyną ucieczki staje się wiadomość, że jego żona i najlepszy przyjaciel mają ze sobą romans. Postępek Krolla zbiega się w czasie z samobójstwem innego żołnierza, który nie wytrzymał prześladowań ze strony sadystycznych podoficerów. Kadra oficerska boi się skandalu – samobójstwo i dezercja to zbyt dużo, jak na jedną jednostkę. Dowództwo postanawia więc na własną rękę odszukać dezertera, zanim zainteresuje się nim prokuratura wojskowa…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Marcin Kroll – tytułowy bohater filmu. Żołnierz poborowy. Jest niskim blondynem o okrągłej twarzy. Ma krótkie, lekko falowane włosy. Jego twarz jest owalna. Ma duże niebieskie oczy, pękaty nos i szerokie usta. W pierwszej części filmu oglądamy Marcina w mundurze moro – typowym stroju szeregowego żołnierza. W drugiej części – poza wojskiem. Marcin ubiera się w sportowym stylu. Nosi jasno-niebieskie jeansy i luźne koszulki.

 

Agata – żona Krolla i kochanka jego najlepszego przyjaciela. To szczupła brunetka średniego wzrostu. Ma nienaganną figurę, smukłą talię i długie, ładne nogi. Swoje wdzięki podkreśla zakładając na co dzień krótkie dopasowane sukienki. Agata ma duże, czarne oczy, pełne, wydatne usta i kształtny nos. Jej cera jest jasna. Gęste, czarne włosy sięgają za ucho. Zazwyczaj są rozpuszczone. Agata jest zagubiona i rozdarta między dwoma mężczyznami: mężem i kochankiem.

 

Kuba – najlepszy przyjaciel Krolla. To wysoki, dobrze zbudowany brunet o pogodnym wyrazie twarzy. Ma czarne oczy i ciemną karnacje. Jego włosy są ciemne, lekko falowane. Kuba ubiera się pospolicie. Nosi ciemne jeansy, sportowe bluzy lub luźne koszule. Na wierz zakłada krótką, skórzaną kurtkę. Ma łagodne usposobienie.