Kolejność uczuć Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 45 min.

Reżyseria

Data premiery

1993

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Do małego prowincjonalnego miasta przyjeżdża sławny aktor Rafał Nawrot by gościnnie zagrać Romea w szekspirowskim przedstawieniu. Teatr jest mierny i Mistrz odnosi się do tego przedsięwzięcia bez entuzjazmu, ma jednak zobowiązania wobec dyrektora. Niemniej, zdegustowany, korzysta z pierwszej nadarzającej się okazji by wyjechać. Decyduje się pozostać i rozpocząc próby jedynie ze względu na poznaną przypadkowo Julię, uczennicę szkoły muzycznej, która zaprasza go na spotkanie ze szkolnym kołem teatralnym. Znajomość ta fascynuje obie strony, przyjaźń przeradza się w miłość. Rozpoczyna się romans pięćdziesięcioletniego mężczyzny i nastolatki…

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Rafał Nawrot  – główny bohater filmu, aktor teatralny. Jest wysokim, barczystym mężczyzną z kwadratową, nieco pociągłą twarzą. Jego włosy są jasno-rude, delikatnie falowane, obcięte na krótko. Twarz Rafała ma łagodny wyraz. Jego spojrzenie jest bystre i przenikliwe. Ma naturę romantyka, lubi robić szalone, spontaniczne i nietypowe rzeczy. Jest wyrazistym i rozpoznawalnym aktorem.  Mężczyzna ubiera się w luźnym stylu. Nosi spodnie, bawełniane koszulki i marynarki w jasnych kolorach.

 

Julia – główna bohaterka filmu, uczennica liceum. To szczupła wysoka blondynka z włosami sięgającymi za ucho. Ma jasną cerę i pociągłą twarz o łagodnych rysach. Uroku dodaje jej nieduży pieprzyk znajdujący się nad górną wargą po prawej stronie. Dziewczyna ma wydatne usta i duże zielone oczy. Nosi długie spódnice i dopasowane bluzki. W chłodniejsze dni zakłada skórzaną kurtkę i jeansy.

 

Dyrektor teatru – niski, szczupły mężczyzna po 50-tce. Ma przerzedzone, ciemne włosy obcięte na krótko. Jego twarz jest owalna. Ma ciemne oczy i duże usta. Jest apodyktycznym dyrektorem. Krzyczy i unosi się bez powodu. Przez większą część filmu oglądamy go w czarnych garniturach i białych koszulach.

 

Suflerka – krępa, niewysoka brunetka z krótkimi włosami. Jest wielką fanką Rafała Nawrota. Przy każdej możliwej okazji mówi mu o swoim uwielbieniu dla niego. Ma okrągłą twarz  i duże, czarne oczy. Jej usta są wydatne. Kobieta bywa rozhisteryzowana. Do wszystkiego podchodzi z przesadna powagą. Nosi spódnice do kolan i obszerne wzorzyste bluzki.