Komedia Dzień świra

Opis filmu:

 

Adaś Miauczyński, 49-letni rozwiedziony polonista, który żyje w kręgu swoich natręctw, nie potrafi wyrwać się z nudy i rutyny dnia codziennego. Skoncentrowany na własnych przeżyciach i rozterkach, popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi i samym sobą.

Gorzka komedia Koterskiego na tle przeżyć bohatera ukazuje panoramę Polski i polskiego społeczeństwa przełomu XX i XXI wieku.

 

Opisy postaci:

 

Adam – główny bohater filmu. To 47-letni mężczyzna średniego wzrostu. Ma lekko siwiejące włosy w kolorze ciemny blond. Na twarzy wąsy. Nosi dżinsy, jasne koszule i marynarki. Na ramieniu zazwyczaj przewieszona niewielka, skórzana teczka. Wiecznie zmęczony i niezadowolony, często z rezygnacją na twarzy.

 

Sylwek – syn Adama. Ok. 20-letni brunet z krótkimi włosami i szpiczastym nosem. Nosi luźne bojówki moro i bluzy z kapturem. Od czasu do czasu zakłada pomarańczową kurtkę Levisa. Porusza się z dużym luzem.

 

Ela – wymarzona kobieta Adama, która pojawia się w jego wyobraźni. Jest jednocześnie miłością jego życia, którą opuścił w młodości. To szczupła kobieta z blond włosami sięgającymi do ramion. Ma pogodną jasną twarz. Kiedy pojawia się w marzeniach Adama, zawsze szeroko się uśmiecha. Zazwyczaj nosi biały sweter i długie przewiewne spódnice.

 

Matka – staruszka z krótkimi siwymi włosami z trwałą ondulacją. Jest niewysoka i szczupła. Nosi swetry zapinane na guziki i szare spódnice sięgające za kolana. Porusza się, powoli szurając stopami po podłodze.