C.K. Dezerterzy – Część 1 Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 24 min.

Reżyseria

Data premiery

1986

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4.4 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

Węgry, ostatnie miesiące I wojny światowej. Nowy dowódca kompani wartowniczej postanawia pozbierać i umocnić ubogie morale drużyny. Sprytny polski żołnierz Kania ma jednak inne plany – wraz z dwójką kompanów planują dezercję z koszar…

 

To pierwsza część filmu.

 

Opis postaci:

Jan Kania Kaniowski – dwudziestokilkuletni polski żołnierz odznaczający się niewysokim wzrostem i szczupłą sylwetką. Ma brązowe włosy i niebieskie oczy, nosi krótko przystrzyżone wąsy. Jest energiczny i sprytny, chętnie podburza kamratów i wycina kawały przełożonym.

 

Lajos Benedek – węgierski żołnierz w wieku około trzydziestu lat. Spod krzaczastych czarnych brwi spoglądają ciemne, bystre oczy. Jego twarz zdobi wyjątkowo bujny, podkręcony wąs. Porywczy amator płci pięknej skłonny jest do bitki i chętnie towarzyszy Kani w jego przedsięwzięciach.

 

Moryc Haber – około trzydziestoletni żydowski krawiec. Wyraźnie góruje wzrostem nad resztą kompanii. Jest chudy i nieporadny, krótkie kręcone włosy skrywa pod wojskową czapką. Zza okrągłych szkieł okularów osadzonych na wydatnym nosie spoglądają inteligentne ciemne oczy.

 

Giuseppe Baldini – dwudziestoletni włoski jeniec wojenny o typowo śródziemnomorskiej urodzie. Opaloną karnację podkreślają gęste czarne włosy i ciemne oczy. Jest wyraźnie zastraszony i przybity, jednak jego wysportowana sylwetka i południowy urok budzą zainteresowanie płci przeciwnej.

 

Chudej – udający idiotę czeski drukarz z Pragi, żywo zainteresowany ucieczką z koszar. Ma ciemne kręcone włosy i niebieskie oczy. Na gładko ogolonej twarzy trzydziestolatka często gości głupawy uśmiech.

 

Franz von Nogay – starzejący się zastępca dowódcy o wybujałych ambicjach i pogardzie dla narodów innych niż Austriacy. Starannie zaczesane siwiejące włosy i przystrzyżony wąs nie pozostawiają złudzeń – dla oberlejtnanta liczą się pozory i dbanie o własną osobę. Sztywne zasady, którymi się kieruje, i brak poczucia humoru, przysporzą kompanii nie lada kłopotów.

 

Mitzi – zmysłowa blondynka o niewinnym spojrzeniu i ponętnych kształtach. Ta osiemnastoletnia córka właścicielki domu publicznego stwarza pozory panienki z dobrego domu, jednak tak naprawdę jest bez pamięci zakochana w Kani i chętnie oddaje mu swe wdzięki.