Anna i wampir Sensacja

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 30 min.

Reżyseria

Data premiery

1981

Scenariusz

Obsada

Ocena

Średnia 3.8 / 5. Ilość: 4

Opis filmu:

W latach sześćdziesiątych na terenie Zagłębia Dąbrowskiego dokonano 19 napadów na kobiety – 14 z nich zmarło. Setki milicjantów współpracujących z wieloma naukowcami przez 7 lat tropiły „wampira z Zagłębia”. Od imienia pierwszej ofiary grupa operacyjna przybrała kryptonim „Anna”. Mordercę, którym okazał się Zdzisław Marchwicki, aresztowano dwa lata po ostatnim zabójstwie. W dziesięć lat po tych wydarzeniach do sprawy „wampira z Zagłębia” wrócił doświadczony dokumentalista Janusz Kidawa.

 

Opis postaci:

 

Zdzisław Marchwicki – tytułowy wampir. Mężczyzna po czterdziestce. Jest wysokim, barczystym brunetem. Jego włosy są nieco przerzedzone. Łysinę przykrywa czarnym kaszkietem. Mężczyzna ma ciemną karnację. Jego oczy i brwi są czarne. Jego twarz jest pociągła. Nosi ciemne ubrania. Porusza się szybko. Chodzi lekko pochylony do przodu trzymając ręce w kieszeniach. Jest tajemniczy i nieobliczalny.

 

Kapitan Andrzej Jaksa szef grupy dochodzeniowej. Jeden z głównych bohaterów filmu. To wysoki, postawny mężczyzna po pięćdziesiątce. Ma owalną twarz z lekko wysuniętą brodą. Jest dobrze zbudowany i barczysty. Ma gęste siwe włosy obcięte na krótko. Jego nisko osadzone brwi sprawiają, że mężczyzna ma inteligentny wyraz twarzy. Andrzej ubiera się pospolicie. Nosi spodnie w kant, jasne koszule z kołnierzem, swetry lub marynarki. Jest stanowczy i dociekliwy. Ma dobry kontakt ze swoimi podwładnymi.

 

Major Dobija – siwy, łysiejący mężczyzna po sześćdziesiątce. Śledczy, który na pewnym etapie dołącza do grupy dochodzeniowej kapitana Dobiji. Mężczyzna jest wysoki. Ma chudą pomarszczoną twarz. Jego nos jest duży, kości policzkowe wystające. Oczy zielone. Mężczyzna ubiera się jak detektyw. Nosi długi szary płaszcz i kapelusz.

 

Porucznik Detka członkini grupy dochodzeniowej. To młoda, szczupła kobieta. Jest wysoką brunetką o nienagannej figurze. Jej twarz jest wąską, trójkątna. Kobieta ma pełne usta i pękaty nos. Jej oczy są ciemne i nieduże. Długie włosy zawsze upina w kok z tyłu głowy. Detka ubiera się klasycznie. Nosi wąskie spódnice za kolano i dopasowane sweterki. Jest rozmowna i kontaktowa.