Krótki film o miłości

CZAS TRWANIA

83 min.

KATEGORIA

Dramat obyczajowy

Otwórz wideo w nowym oknie
Jedno z warszawskich osiedli. Tu właśnie, w wynajętym pokoiku u matki swojego kolegi, mieszka dziewiętnastoletni Tomek, chłopiec niepozorny i bardzo wrażliwy. Wieczorami konsekwentnie uczy się języków, ale gdy zbliża się godzina 21, odsłania stojącą na stoliku lunetę i zaczyna obserwować. Ustawiony nieruchomo przyrząd wycelowany jest w jeden punkt, w okno mieszkania położonego naprzeciw. Tomek nie zna kobiety, która wchodzi do mieszkania, ale od dawna obserwuje ją przez odsłonięte okna. Magda jest dojrzałą kobietą, prawdopodobnie plastyczką, ponieważ w jej mieszkaniu rozwieszone są niedokończone gobeliny. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy jej ruch jest obserwowany przez chłopca. Początkowa chłopięca ciekawość przeradza się w głębokie uczucie. (…)

www.filmpolski.pl

OPISY POSTACI:

Tomek – to główny bohater filmu. Ma dziewiętnaście lat. Jest młodym, wrażliwym chłopakiem. Mieszka u matki swojego przyjaciela, który wyjechał z misją wojskową do Syrii. Wieczorami przez lunetę podgląda mieszkającą w pobliżu Magdę – piękną kobietę. To jego pasja i główne zajęcie. Tomek jest niewysokim blondynem z bujną czupryną. Ma okrągłą, pogodną twarz o inteligentnym wyrazie. Ciemne oczy i wyraziste spojrzenie. Często się uśmiecha. Jest szczupły. Nosi młodzieżowe, sportowe ubrania. Jeansy, bluzy i sportowe buty.

Magda – Atrakcyjna, dojrzała kobieta ok. czterdziestki. Jest wysoką, szczupłą blondynką z długimi lekko falowanymi włosami. Magda jest obiektem westchnień Tomka. To ją młodzieniec podgląda przez lunetę każdego wieczoru. Kobieta ubiera się elegancko. Nosi szpilki, krótkie spódnice i długie płaszcze. W swoim domu ubiera się luźno. Często widzimy ją w długiej, męskiej koszuli. Ma inteligentny wyraz twarzy.

Gospodyni Tomka – starsza siwa, niewysoka kobieta. Jest pogodna. Ma ciepłe spojrzenie. Ubiera się dość pospolicie. Nosi suknie sięgające za kolano. Jest życzliwa dla Tomka.

Kochanek Magdy – wysoki, elegancki brunet w średnim wieku. Ma gęste włosy i owalną twarz. Odwiedza Magdę wieczorami. Przy okazji wizyt u kobiety również obserwowany przez Tomka.

 

Opracowanie:

Izabela Kunstler,

Przemysław Zdrok,

Fundacja Katarynka

Reżyseria:
  • Krzysztof Kieślowski
Scenariusz:
  • Krzysztof Piesiewicz,
  • Krzysztof Kieślowski
Obsada:
  • Grażyna Szapołowska,
  • Olaf Lubaszenko,
  • Stefania Iwińska
Produkcja:

Zespół Filmowy Tor,

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych (Warszawa)

kontakt

Projekt współfinansowany ze środków
Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.