Opowieści z osiedli. Z kamerą wśród Brochowskiej zieleni Wykład

Strefa Kultury Wrocław

ul. Świdnicka 8b, Wrocław

 

W Strefie Kultury Wrocław pracujemy nad udostępnieniem naszych wydarzeń i materiałów szerokiemu gronu odbiorców. Zaczęliśmy swoje przygotowania od szkoleń, w których uczestniczą nasi pracownicy. Będziemy stale podnosić nasze kompetencje by móc odpowiadać na potrzeby wszystkich naszych odbiorców. To, co już udało nam się wdrożyć:

 

Rejestracje spotkań odbywających się w Barbarze dostępne są z napisami na naszym kanale YouTube oraz na Facebooku.

 

Debaty w ramach Koalicji Miast dotyczące wpływu obecnej sytuacji na kulturę przeprowadziliśmy z tłumaczeniem na PJM, ich zapis dostępny jest na Facebooku Koalicja Miast.

 

We Wrocławskim Niezbędniku Kulturalnym w sekcji dotyczącej kalendarium wydarzeń odbywających się we Wrocławiu wprowadziliśmy piktogramy informujące o dostępności dla różnych grup odbiorców – dla osób z dysfunkcjami ruchu, wzroku i słuchu.

 

Dostępność: audiodeskrypcja, napisy

 

www: www.strefakultury.pl

 

Opowieści z osiedli. Z kamerą wśród Brochowskiej zieleni

Co rośnie wokół brochowskiego grzybka? Jakie gatunki świetnie współpracują ze sobą w parku? Ile na Brochowie jest prawdziwych, a ile udawanych pomników przyrody? W pierwszym odcinku „Opowieści z osiedli” buszujemy z kamerą wśród brochowskiej zieleni! „Opowieści z osiedli” to prawdziwa sąsiedzka serialowa superprodukcja, dzięki której bez wychodzenia z domu odkrywać będziemy sekrety czterech wrocławskich osiedli: Brochowa, Przedmieścia Oławskiego, Ołbina i Kleczkowa. Dzięki 5-odcinkowej sadze poznamy najzieleńsze zakątki, najsłynniejsze postaci, najciekawsze historie oraz miejsca nieznane i wyjątkowe – nigdzie nie znajdziecie tylu lokalnych smaczków!

 

Audiodeskrypcję przygotowała Fundacja Katarynka.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.