Migane lektury – Władysław Bełza “Czym będę” Lektury

Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki

 

Organizacja pozarządowa

 

Polski Związek Głuchych zrzesza środowisko osób niesłyszących, w tym osoby całkowicie głuche posługujące się Polskim Językiem Migowym (PJM). Przynależność do organizacji jest dobrowolna. PZG jest jedyną tego typu organizacją działającą na rzecz osób głuchych w tak szerokim zakresie. Wypełnia obowiązki rehabilitacyjne i opiekuńcze państwa w stosunku do osób niesłyszących w każdym wieku.

Celem Polskiego Związku Głuchych jest zrzeszanie, integracja i rehabilitacja osób niesłyszących i innych osób z uszkodzonym słuchem, wspólne rozwiązywanie ich problemów oraz działania w kierunku wyrównywania szans rozwojowych, edukacyjnych, zawodowych i społecznych.

 

Dostępność: tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących

 

www:  pzg.warszawa.pl

 

Nie wymiguj się – czas na migane lektury: Władysław Bełza, “Czym będę”

 

W ramach umowy dotacyjnej „Kultura w sieci” PZG zrealizował tłumaczenie 42 pozycji najbardziej znanych autorów lektur szkolnych, takich jak np. Adam Mickiewicz, Ignacy Krasicki, Hans Christian Andersen.

Migający aktorzy są głusi. Podkład głosowy został wykonany przez profesjonalnych aktorów teatru Ateneum w Warszawie. Filmy spełniają kryteria dostępności w nieco szerszym zakresie: – zawierają napisy SRT, którymi można modyfikować, – zawierają czytaną treść głosową.