Dzieci z Bullerbyn Lektury

Opis filmu:

Adaptacja najsławniejszej książki Astrid Lindgren. “Dzieci z Bullerbyn” to opowieść o przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce, gdzie są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. W Bullerbyn zaczynają się właśnie wakacje, które dla dzieci będą pełne sympatycznych wydarzeń.

Opis postaci:

Lisa – siedmioletnia długowłosa szatynka. Mieszka w zagrodzie środkowej, ma dwóch starszych braci: Bossego i Lassego. Uwielbia bawić się ze swoimi przyjaciółkami, chodzić do szkoły, pomagać w kuchni. Bywa zapatrzona w swojego najstarszego brata Lassego. Jest wesoła, czasem roztrzepana i pełna pomysłów. Jest opiekuńcza, ma własnego baranka Pontusa.

Lasse – ma dziewięć lat, starszy brat Lisy i Bossego. Ma krótkie blond włosy, a gdy uśmiecha się szeroko odsłania przerwę między górnymi jedynkami. Jest urwisem, ma duże poczucie humoru. Lubi płatać figle przyjaciołom i dorosłym. To on najczęściej organizuje różne zabawy. Często się wymądrza i lubi przewodzić grupą.

Bosse – ośmioletni blondyn, ma łagodny charakter, raczej podąża za swoim bratem niż wymądrza się. Jest opiekuńczy, chętnie pomaga w gospodarstwie, ma własną kurę Albertynę. Chłopiec w razie potrzeby staje w obronie młodszej siostry. Czasem bywa znudzony lub zmęczony zabawą.

Britta – dziewięcioletnia blondynka z półdługimi, prostymi włosami, w które często ma wpiętą białą wstążkę. Ma młodszą siostrę Annę, z którą mieszka w zagrodzie północnej. To rozsądna i najbardziej dojrzała dziewczynka z całej szóstki bohaterów. Jest pracowita i refleksyjna. Często potrafi rozszyfrować żarty Lassego, na które pozostali przyjaciele dają się nabrać.

Anna – młodsza siostra Britty, ma siedem lat. Ma półdługie, brązowe włosy, w które podobnie jak siostra wpina białą wstążkę. Jest wesoła i pomysłowa. Uwielbia bawić się z Lisą i razem starają się stawić czoła żartom Lassego. Jest wrażliwa, a swoimi przeżyciami dzieli się z dziadziusiem, któremu codziennie czyta gazetę.

Olle – ma osiem lat. On i jego siostra Kerstin mieszkają w zagrodzie południowej. To szczupły, wrażliwy, krótkowłosy blondyn. W stosunku do dorosłych jest bardzo grzeczny, za to lubi psocić z przyjaciółmi Lassem i Bossem. Potrafi szybko biegać. Jest opiekuńczy i wrażliwy, troszczy się o swoją dwuletnią siostrzyczkę Kerstin i dba o psa Svipa. Chętnie pomaga w gospodarstwie.

Agda – służąca w zagrodzie środkowej. Dziewczyna o ciemnych włosach, które często nosi związane pod chustką. Jest serdeczna i troskliwa, bywa speszona. Dba o dzieci i zwierzęta w zagrodzie.