Maksymilian Gierymski “Patrol powstańczy” Edukacja historyczna

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Niepodległa

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

16 min

Reżyseria

Data premiery

2018

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Broszura

Opis filmu:

Powstanie styczniowe z 1863 roku jest kolejnym patriotycznym zrywem w walce o niepodległość Polski. Najdłuższym w naszej historii i najdramatyczniejszym. Film opowiada o jednym z epizodów powstania, zilustrowanym przez malarza,  który sam był  jego uczestnikiem.

 

Opis cyklu:

“Historia w ożywionych obrazach. Polska Niepodległa” to cykl dziesięciu ekranizacji wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz postacie związane z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017–2021.

Dostosowanie filmu powstało w ramach projektu “ADAPTER. Historyczna edukacja filmowa dla niewidomych i niesłyszących” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017–2021. Partner projektu: Fundacja Fonis.