Artur Grottger “Kucie kos” Edukacja historyczna

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Niepodległa

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

16 min

Reżyseria

Data premiery

2018

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Opis filmu:

W Powstaniu Styczniowym 1863 roku brali udział  również artyści malarze. Jednym z nich był Artur Grottger, który z powodu złego stanu zdrowia nie mógł stanąć do walki z bronią w ręku, ale walczył o niepodległość z pomocą swojej sztuki… Film opowiada o rozterkach artysty i procesie powstawania dzieł poświęconych Powstaniu Styczniowemu.

 

Opis cyklu:

“Historia w ożywionych obrazach. Polska Niepodległa” to cykl dziesięciu ekranizacji wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz postacie związane z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017–2021.

Dostosowanie filmu powstało w ramach projektu “ADAPTER. Historyczna edukacja filmowa dla niewidomych i niesłyszących” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego “Niepodległa” na lata 2017–2021. Partner projektu: Fundacja Fonis.