Życie rodzinne Psychologiczny

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 28 min

Reżyseria

Data premiery

1970

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 5

Opis filmu:

W zrujnowanej willi, pozostałej z dawnej świetności, odbywa się rodzinne spotkanie – dramatyczna konfrontacja postaw nieszczęśliwych ludzi. Młody inżynier Wit zostaje wezwany telegramem do chorego ojca, który przed wojną był właścicielem huty szkła. Mieszka on teraz z siostrą żony i ekstrawagancką córką Bellą. Wit jedzie ze swoim kolegą, Markiem.

Opis postaci:

Wit – Ziemowit Braun – średniego wzrostu młody inżynier o jasnych, lekko kręconych włosach. Ma niebieskie oczy i charakterystyczne wgłębienie w brodzie. Ubrany jest w jasnozielone spodnie, szarą koszulę i szaro-zieloną marynarkę. Jest wrażliwy, nie okazuje jednak swoich uczuć. Jest opanowany i bardzo rzadko się uśmiecha.

 

Bella – siostra Wita. To szczupła, wysoka blondynka. Długie, falowane włosy nosi rozpuszczone, czasem ma je spięte w wysoki kucyk. Pod prawą, dolną powieką ma charakterystyczny pieprzyk. Nosi długi, lekki, bordowy szlafrok, często odsłaniając dekolt i czarną bieliznę. To ekstrawertyczka, która często się śmieje, czasem nerwowo. Lubi podobać się mężczyznom.

 

Marek – kolega Wita. To szczupły, wysoki szatyn. Ubiera się w brązowe spodnie, brązowy golf i dłuższą brązową kurtkę. Jeździ czerwoną, zniszczoną skodą. To typ obserwatora, Czasem bywa skrępowany. 

 

Braun – ojciec Wita i Belli. To siwiejący wysoki mężczyzna, który chodzą wspiera się na lasce. Ma wyraziste brwi i surowe spojrzenie. Ma na sobie bordową bonżurkę. Jest stanowczy i uparty.

 

Ciotka Jadzia – szczupła, lekko zgarbiona kobieta, która siwiejące włosy najczęściej ma spięte. Ma na sobie jesienną sukienkę w ciemne wzory. Jest małomówna, pomocna, bywa złośliwa.