Dokumentalny Zjedz to

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 14 min

Reżyseria

Data premiery

2014

Produkcja

Opis filmu:

Jedzenie to obsesja naszych czasów. Wszyscy kochamy jeść i z zapałem oglądamy kulinarne programy, magazyny i blogi. Jak to możliwe, że mając tak pozytywny stosunek do jedzenia, wyrzucamy dziś do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy i to nie dlatego, że jest ona niejadalna, ale dlatego, że źle i nieatrakcyjnie wygląda? Film śledzi proces marnotrawienia jedzenia zarówno na farmach produkujących żywność, jak i w naszych domach. Okazuje się, że co roku w USA wyrzuca się do kosza produkty warte miliony dolarów. A dzieje się to w kraju, w którym 1/10 mieszkańców regularnie głoduje. Twórcy filmu zdecydowali się przez 6 miesięcy nie kupować jedzenia, lecz żywić się wyłącznie produktami, które normalnie trafiłyby na śmietnik. Pokazują eksperyment, któremu się poddali i przytaczają wywiady ze znanymi badaczami i działaczami w tym zakresie.

Opis postaci:

Jenny – wysoka, szczupła trzydziestokilkuletnia kobieta o długich, rudych włosach, które czasem nosi związane w kucyk. Ma jasną cerę i duże ciemne oczy. Nosi swobodne koszulki w stonowanych kolorach i spodnie, często dżinsy.

 

Grant – mężczyzna średniego wzrostu,  ma jasnobrązowe, krótkie włosy,  siwiejące gdzieniegdzie,  bywa że ma kilkudniowy zarost. Nosi  T-shirty i ciemne spodnie. Ma pogodne usposobienie.