Zaślepiona Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 28 min

Reżyseria

Data premiery

2012

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Frankie, 42-letnia Brytyjka, projektuje bezzałogowe samoloty szpiegowskie. Niezależna kobieta ulega gwałtownej namiętności do Kahila, francuskiego studenta o algierskich korzeniach. Okazuje się, że interesują się nim służby specjalne. Frankie postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy.

Opis postaci:

Frankie –  jest projektantką dronów szpiegowskich dla brytyjskiego rządu. Czterdziestolatka tryska energią dojrzałej, świadomej swojej siły kobiety. Ciemne włosy opadają na plecy w nieregularnych falach. Czasem Frankie spina je w kok, z którego wysuwają się niesforne kosmyki. Wokół dużych, brązowych oczu rysują się zmarszczki, lecz policzki są gładkie, często pokryte rumieńcami ekscytacji. O sprężystą, zgrabną sylwetkę Frankie dba trenując na bieżni. Ubiera się z wysmakowaną elegancją. Jej ulubione kolory to odcienie szarości. Wiele razy pojawia się w obcisłym czarnym płaszczu zapinanym na zamek, z postawionym kołnierzem. Często nosi zapinane bluzki z półprzejrzystych tkanin do dopasowanych w tali i biodrach spodni. W pracy jest skupiona i zaangażowana. Aerodynamika to przede wszystkim jej pasja.

 

Kahil – to dwudziestoczteroletni Algierczyk, student aerodynamiki. Intrygujący, melancholijny, a zarazem pełen młodzieńczej, wręcz chłopięcej świeżości. Jego smagłą twarz okala burza ciemnych loków. Wielkie, brązowe oczy odzwierciedlają skrajne emocje. Czasem czai się w nich smutek, czasem zapalają iskry pożądania, a czasem – gniewu. Szczupły, wysoki Kahil ubiera się z nonszalancką prostotą. Przeważnie ma na sobie jasno brązową, skórzaną kurtkę, szary tiszert i dżinsy.

 

Victor – ojciec Frankie. Emerytowany konstruktor samolotu Concord. To po nim Frankie odziedziczyła miłość do aerodynamiki. Victor to sześćdziesięciokilkulatek o sympatycznej okrągłej twarzy, łagodnych rysach twarzy, lecz surowym spojrzeniu. Przyprószone siwizną włosy i nienagannie przystrzyżona również siwa broda kontrastują z energicznym charakterem. Bardzo opiekuńczy względem swojej córki. Chce ją chronić za wszelką cenę.

 

Robert – kolega Frankie. Razem pracują nad wspólnym projektem. Przystojny czterdziestolatek ma krótkie brązowe włosy, piwne oczy i łagodne rysy twarzy. Uwielbia Frankie i często jej ustępuje w kwestiach służbowych. Nosi garnitury w stalowych kolorach oraz błękitne koszule i krawaty w kropki.

 

Malik – najlepszy przyjaciel Kahila. Postawny trzydziestokilkulatek o ostrych rysach twarzy, krótko przyciętych czarnych włosach, na czubku i nad czołem wyraźnie przerzedzonych. Razem z Kahilem wynajmują małe obskurne mieszkanie w szeregowcu koło autostrady. Pracuje jako taksówkarz.