Zambezia – PJM Animacja

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 23 min

Reżyseria

Data premiery

2012

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 5 / 5. Ilość: 3

Opis filmu:

W Zambezii, ptasiej metropolii w sercu Afryki, mieszka młody i ambitny sokół imieniem Kai. Kiedy krainie zagraża niebezpieczeństwo, tylko on może ją uratować.

Opis postaci:

Kai – jest młodym sokołem o dużych, rezolutnych oczach i srebrno-niebieskim upierzeniu. Zagięty w dół dziób, obrys ciemnych oczu oraz szpony mają kolor żółty. Kai jest odważny i ma młodzieńczą ciekawość świata. Ma skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji, przez co czasem pakuje się w kłopoty. Szybko się uczy i świetnie lata.

 

Tendai – dorosły, brązowy sokół, ojciec Kaia. Jest silnym, dzielnym wojownikiem, oddanym i wrażliwym ptakiem. Zagięty w dół dziób, obrys ciemnych oczu oraz szpony mają kolor żółty. Jest odważny i ma młodzieńczą ciekawość świata.

 

Zoe – jest młodym, drobnym kaniukiem, ptakiem z rodziny jastrzębiowatych. Jej skrzydła mają biało-srebrny kolor. Oczy ma duże, jasne, lekko skośne. Jest wrażliwa, dzielna, pewna siebie i czasem zadziorna. Potrafi jednak być też nieśmiała.

 

Gogo – to żabiru afrykański, ptak podobny do bociana. Głowę, szyję, skrzydła i dolną część grzbietu ma czarną, reszta upierzenia jest biała. Jej dziób jest masywny, czerwony z szeroką czarną opaską. Na czole, u nasady dzioba ma żółtą blaszkę. Nogi ma długie i czarne. Jest oddana swoim przyjaciołom, troskliwa i czasem gaduła. Znana z niedoskonałych lądowań.

 

Sekhuru – dojrzały, brązowy orzeł, głowę ma białą i mocny, żółty dziób. Jest mądry i opanowany. Uważany jest za założyciela Zambezii, mentora i opiekuna wszystkich zamieszkujących ją ptaków. Rozważny, potrafi zachować spokój w trudnych sytuacjach. Jest przykładem dla całej społeczności. Sekhuru to przywódca przyjacielski i empatyczny, nie wywyższa się ponad innych.

 

Ajax – poważny orłosęp z rodziny jastrzębiowatych. Jest rudo-brązowy, przy dziobie ma lekko zawinięte, czarne wąsy. Chodzi dumnie wyprostowany z laską pod skrzydłem, której często używa do wskazywania i rozkazywania. Jest wielbicielem porządku, punktualności i regulaminu. Jest dowódcą Dziobasów – powietrznej jednostki ptaków. Jego zaangażowanie w obronę Zambezii jest niezrównane, ale przywiązanie do wojskowego stylu dowodzenia nie zawsze idzie w parze ze zdolnością w rozpoznaniu ptasich charakterów. Darzy szacunkiem założyciela i przywódcę Zambezii, Sekhuru. Nie toleruje zuchwalstwa i niesubordynacji.

 

Luzik – brązowy, nocny ptak lelek. Jest zawsze na luzie i straszną gadułą. Lubi się przechwalać i rozrabiać. Utrzymuje, że cierpi na nieuleczalną alergię na niebezpieczeństwo, ale kiedy nadejdzie czas prawdziwej próby, stanie u boku przyjaciół do walki.

 

Budzo – przerośnięty legwan z rodziny jaszczurek. Jego twarda skóra jest zielona, chodzi powoli i nisko nad ziemią. Jest przebiegły i często brutalny. Twierdzi, że Zambezia jest odstępstwem od praw natury, które głoszą, że przetrwać może tylko najsilniejszy, i że jego zadaniem jest zniszczyć Zambezię.

 

Cecyl – jest wyjątkowo brzydkim marabutem – ptakiem padlinożernym z rodziny bocianów. Jego głowa i szyja nie są upierzone, a jego różowa, naga skóra na głowie ma ciemne plamy. Na szyi pod dziobem ma lekko zwisające podgardle. Wygląda groźnie z powodu niesymetrycznych oczu – jedno jest wielkie i żółte, drugie mniejsze i niebieskie.