Zakochany Anioł Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 47 min.

Reżyseria

Data premiery

2005

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Anioł Giordano wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki, spełnia dobre uczynki. Zadanie to nie sprawia mu wielu trudności – z małą pomocą szefa wiedzie wygodne i spokojne życie. Zwierzchnicy postanawiają jednak nauczyć Giordano przeżywania ludzkich uczuć. Anioł traci swoje nadprzyrodzone moce.

 

Opisy postaci:

Giordano – tytułowy anioł. Tęgi mężczyzna po 50-tce, który z anioła stał się zwykłym człowiekiem. Jest wysoki i pulchny. Ma owalną twarz z podwójnym podbródkiem i delikatnie wystający brzuch. Na głowie ma kręcone włosy sięgające za ucho. Na twarzy kilkudniowy zarost. Nosi jasne lniane spodnie i letnie, białe koszule. Na głowę zawsze zakłada słomkowy kapelusz. Lubi robić dobre uczynki i bezinteresownie pomagać. Jest sympatyczny Często się uśmiecha

 

Szajbusek – kloszard, mieszkaniec krakowskich plant, przyjaciel Giordano. Jest niski i chudy. Ma trójkątną twarz z kilkudniowym zarostem. Nosi szeroki płaszcz sięgający do kolan, obszerne spodnie i wygniecioną koszulę. Na ramieniu zawsze ma niedużą torbę. Na głowie beret z malutkim dzwoneczkiem, który dzwoni kiedy Szajbusek porusza głową. Z pozoru chłodny i nieprzyjemny. W głębi serca dobry i łagodny

 

Karol – przybrany syn Giordano. 10-ciolatek. Wysoki jak na swój wiek szatyn z burzą falowanych włosów. Ma śniadą cerę i pogodną, okrągłą twarz. Oglądamy go w letnich kreacjach. Nosi krótkie jeansowe spodenki i bawełniane koszulki z krótkim rękawem.

 

Roma – psychoterapeutka. Wybranka serca Giordano. To ok. 40-letnia blondynka z lekko falowanymi włosami sięgającymi za ucho. Ma jasną twarz z dużymi niebieskimi oczami i wąskimi ustami. Jest uśmiechnięta i pogodna. Nosi letnie, kwieciste sukienki i eleganckie buty. Przyjaźni się z Szajbuskiem. Prowadzi własny gabinet psychologiczny.