Dramat Zaklęte rewiry

Opis filmu:

Początek lat 30-ych. Kilkunastoletni Roman Boryczko zostaje przyjęty jako pomywacz do restauracji wielkiego hotelu „Pacyfik”. Mieszka w obskurnej klitce z chłopcem z bufetu. Frycem. Bystry i chętny, szybko zdobywa sympatię i awansuje – dzięki Frycowi – do bufetu. Obaj chłopcy uczą się do egzaminu kelnerskiego. Romkowi podoba się jedna z pracujących w restauracji dziewcząt, Zośka, ale właściciel hotelu stary Pancer, wyrzuca ją za jakieś przewinienie. Chłopca natomiast prześladuje brutalny i złośliwy kelner Fornalski. Także kierownik restauracji Albin, bratanek Pancera wystawia często Romka na ciężkie próby. Któregoś dnia daje mu szansę awansu na pikolaka, ale kosztem Fryca, któremu Romek zawdzięcza miejsce w bufecie. Chłopiec daje się skusić, gorzko przeżywając ten „sukces”…

 

www.filmpolski.pl

 

Opisy postaci:

Roman Boryczko – główny bohater filmu. To szczupły przystojny młodzieniec. Krótko ostrzyżony brunet z gęstymi falującymi włosami. Ma śniadą cerę. Ciemne niczym węgle oczy patrzą ciekawie spod wyraźnie zarysowanych regularnych brwi. Pod prostym nosem ledwo widoczny puszek pierwszego zarostu.

 

Fryc – kolega Romana. To chłopak niskiego wzrostu o masywnym karku i przeciętnej urodzie. Ma krótką ciemną czuprynę, gęste krzaczaste brwi i ciemne oczy. Jego nos jest lekko zadarty.

 

Pancer (właściciel hotelu) – otyły elegancki mężczyzna około 60-ki. Przedzielone przedziałkiem ciemne proste włosy zaczesuje do tyłu. Na skroniach srebrzą się białe pasma włosów. Mężczyzna nosi wąsy.

 

Albin – wąsaty szczupły 30-latek. Krótkie ciemne włosy zaczesuje gładko do tyłu. Jego uszy są spiczaste, przypominają uszy elfa. Uniesione do góry krzaczaste brwi nadają twarzy mężczyzny nieco demonicznego wyrazu.  Nosi elegancie garnitury.

 

Fornalski – 50-latek o dość przysadzistej sylwetce. To łysiejący szpakowaty brunet o gęstych włosach. Nosi przyprószone siwizną bokobrody. Jego ciemne oczy rzucają złośliwe spojrzenia, a ozdobione wąsem wargi często układają się w ironicznym grymasie.

 

Zosia – szczupła drobna ciemnowłosa dziewczyna. Uśmiecha się szeroko, zaraźliwie.

 

Paulina – długowłosa ciemna blondynka. Jej ciemne oczy kuszą spojrzeniem. Uśmiecha się zalotnie.

 

Henek – ciemny blondyn o krótko ostrzyżonej czuprynie. Chłopak około dwudziestoletni z nieznaczną nadwagą.

 

Hela – dziewczyna o intensywnie kasztanowych włosach, które miękko opadają na kark. Na delikatnej twarzy dwudziestolatki maluje się spokój i powaga. Uśmiech jest delikatny, a spojrzenie mądre.