Zabić na końcu Komedia

Opis filmu:

Szwagier i Marek pracują w zakładzie, w którym trwa strajk na tle płacowym. Marek jest ślusarzem, Szwagier – strażnikiem. Z powodu strajku Marek przyjmuje “fuchę”: ma otworzyć kasę pancerną w domu reżysera filmowego. Czekając na panią domu, gdzie ma dojść do kontrolowanego włamania, sięga po leżący na stole scenopis. Pod jego wpływem Marek planuje napad na zakładową kasę pancerną.

 

Opis postaci:

Marek – brunet przed trzydziestką o krótkich, gęstych włosach. Ma gładko ogoloną twarz i wydatną żuchwę. Najczęściej ubiera się w granatowy kombinezon roboczy i kraciastą, biało-brązową flanelową koszulę. To mężczyzna sprytny i inteligentny, ale przy tym szczery i romantyczny.

 

Szwagier – szczupły szatyn przed trzydziestką o krótkich, lekko kręconych, nieuczesanych włosach. Najczęściej chodzi w uniformie strażnika, czyli w czarnym mundurze i czapce z orzełkiem. Jest trochę gapowaty, naiwny i bojaźliwy.

 

Markowski – młody, szczupły mężczyzna o lekko brązowej karnacji. Nosi okulary z okrągłymi szkłami w brązowych oprawkach i pod nosem ma niewielki wąsik kojarzący się z faszystowskim dyktatorem. Jego policzki pokrywa dwudniowy zarost. Ubiera się w szare lub beżowe garnitury, pod spodem nosi białą koszulę. Romantyk, który potrafi być nieobliczalny.

 

Szwagrowski – młody, szczupły mężczyzna o lekko brązowej karnacji. Przy nosie ma brodawkę, a na twarzy dwudniowy zarost. Włosy zaczesuje do tyłu przy użyciu brylantyny. Ubiera się w koszulę i skórzaną kurtkę. To człowiek brutalny, zawistny i podejrzliwy.