Wysocki Dramat

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

2 godz. 8 min

Reżyseria

Data premiery

2013

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 1 / 5. Ilość: 2

Opis filmu:

Poruszająca historia Władimira Wysockiego – słynnego rosyjskiego artysty i idola milionów ludzi. Koniec lat 70-tych. Włodzimierz Wysocki, słynny rosyjski poeta, aktor i pieśniarz, znajduje się u szczytu swojej kariery. Jest najbardziej rozpoznawalną osobistością Związku Radzieckiego. Poznaje wspaniałą kobietę, która wydaje się miłością jego życia. Tymczasem służba bezpieczeństwa śledzi każdy krok artysty, a on sam czuje narastające zmęczenie i traci wenę do pisania nowych tekstów. Wskutek nadużywania alkoholu i narkotyków stan jego zdrowia pogarsza się z dnia na dzień. Podczas jednego z koncertów, dostaje ataku serca i zapada w śmierć kliniczną. Jego życiu zagraża ogromne niebezpieczeństwo. Czy uda mu się jeszcze spotkać z ukochaną?

 

Opis postaci:

Władimir Wysocki – wysoki, szczupły szatyn. Lekko dłuższe włosy czasem zaczesuje na bok i za ucho. Ma zmęczone niebieskie oczy i wąskie usta. Często jest zamyślony i stonowany, ale przede wszystkim jego organizm jest mocno osłabiony. Uśmiecha się rzadko, ma poważny, zatroskany wyraz twarzy. Najczęściej ubiera się w dżinsy, koszulę w kratę bądź jasną polówkę i skórzaną czarną kurtkę. Pali papierosy – czerwone marlboro, po Moskwie jeździ niebieskim mercedesem.

 

Tatiana Ivleva  – kochanka Wyockiego. Tatiana inaczej Tania, bo tak mówią do niej bohaterowie, to wysoka, szczupła dziewczyna, długie blond włosy najczęściej nosi rozpuszczone. Ma ciemne oczy i gęste brwi. Ubiera się w jasne sukienki do połowy łydki. Ma spokojną, wrażliwą naturę. Jest troskliwa i uczynna. Uśmiecha się łagodnie. Bywa uparta.

 

Viktor Beethev/Michajłycz – agent, łysy mężczyzna z podłużną blizną biegnącą przez czoło po lewej stronie. Ma niebieskie oczy i szeroki nos. Najczęściej nosi szary, bądź jasnobrązowy garnitur i ciemny krawat. Jest zamknięty w sobie, działa spokojnie. Potrafi być wrażliwy. Pali papierosy, jeździ białą wołgą z kierowcą.

 

Pavel Leonidov – inaczej Pasza, tak mówi do niego Wysocki, to wysoki szatyn z włosami za ucho i bokobrodami. Grzywkę często zaczesuje na prawy bok. Często ubrany jest w jasne, beżowe spodnie i polówki, nosi okulary przeciwsłoneczne. Jest uparty, za wszelką cenę chce dążyć do celu, często nie zwracając uwagi na konsekwencje.

 

Seva Kułagin – artysta, przyjaciel Wysockiego. Jest średniego wzrostu, ma ciemne oczy,  bujną czarną czuprynę i gęste wąsy. Gra na fortepianie. Jest wrażliwym, młodym człowiekiem, który troszczy i martwi się o przyjaciela. Ma jednak pogodną naturę i  czasem uśmiecha się radośnie.

 

Anatolif Nevedof – lekarz Wysockiego, który przede wszystkim organizuje morfinę. To średniego wzrostu łysiejący mężczyzna o niebieskich oczach. Często  ubiera się w jasne dżinsy i dżinsową kurtkę. Ma zabawowy charakter, lubi się napić.

 

Leonid Fridman – dawny przyjaciel Wysockiego, były pracownik opery. Organizuje artyście koncerty. Zastraszony, współpracuje z agentami KGB. Jest niewysokim, korpulentnym mężczyzną z kręconymi, siwiejącymi włosami. Chodzi w koszulach często niechlujnie rozpiętych pod szyją. Działa w popłochu, jest układny,  jednak wciąż los Wysockiego i dawna przyjaźń są dla niego ważne.