Wszystkie kobiety Mateusza Komedia

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 44 min.

Reżyseria

Data premiery

2012

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 0 / 5. Ilość: 0

Opis filmu:

Autor bardzo ciepło przyjętego „Anioła w Krakowie”, w 2012 roku po raz kolejny obsadził główną rolę fenomenalnym Krzysztofem Globiszem, a fabułę umieścił w nadprzyrodzonych okolicznościach. „Wszystkie kobiety Mateusza” opowiada historię stolarza – bawidamka, który po swojej śmierci, korzystając z supernaturalnych zdolności, nachodzi okoliczne kobiety by spełniać swoje erotyczne fantazje. To wszystko na tle zdjęć urokliwego Cieszyna i muzyki Leszka Możdżera.

 

Opisy postaci:

Mateusz – tęgi mężczyzna po 60-tce, główny bohater filmu. Mateusz jest bożyszczem kobiet mieszkających w Cieszynie – mieście, w którym toczy się akcja filmu. Jego zalotna natura powoduje, że kochają się w nim  wszystkie kobiety bez względu na wiek. Mateusz ubiera się niezobowiązująco. Nosi obszerne lniane koszule i ciemne spodnie. Ma lekko falowane włosy sięgające za uszy. Ma pogodny wyraz twarzy, często się uśmiecha.

 

Karolina – żona Mateusza. Kobieta po 60-tce. Jest wysoka i szczupła. Ma pociągłą, pomarszczoną twarz i jasne włosy sięgające za uszy. Jej usta są wąskie, oczy duże i niebieskie. Karolina ubiera się w długie, rozkloszowane spódnice z lekkich tkanin i szerokie swetry. Bywa zamyślona. Na jej twarzy często gości smutek i zaduma.

 

Maciejka – córka Karoliny i Mateusza. To 35 letnia, szczupła i wysoka kobieta. Ma okrągłą twarz, duże czarne oczy i wąskie usta. Jej ciemne włosy są krótkie, sięgają za uszy. Maciejka ubiera się w sportowym stylu. Nosi jeansy i bawełniane bluzy. Jest poważna i pewna siebie.