Wojna światów Science fiction

Odtwórz film w nowym oknie

Audiowstęp

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 32 min

Reżyseria

Data premiery

1981

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Ocena

Średnia 4 / 5. Ilość: 1

Opis filmu:

Na Ziemię przybywają przedstawiciele bardziej rozwiniętej cywilizacji z Marsa. Marsjanie deklarują, że jedyne, czego pragną, to miłość i jej najsłodszy wyraz – ludzka krew. Media i władze współpracują z najeźdźcami – organizują aparat przymusowego oddawania krwi i zapewniania Marsjanom miłości przez pozbawienie ludzi tego, co kochali do tej pory.

Scenariusz filmu oparty został na powieści Herberta George’a Wellsa pod tym samym tytułem.

Opis postaci:

Iron Idem – szczupły czterdziestolatek średniego wzrostu o ciemnych krótkich włosach, odsłaniających szerokie czoło. Idem ma szeroką szczękę, uwydatnioną przez ogolone policzki. Spogląda na świat piwnymi oczami, osłoniętymi przez gęste czarne brwi. Występując w telewizji zakłada blond perukę, która tworzy bujną fryzurę, opadającą na czoło. Idem ubiera się w prostą, niewyróżniającą się szaroburą odzież. Najczęściej zakłada ciemne sztruksowe spodnie, koszulę i prostą czarną marynarkę.

Gea – prostytutka z pobliskiego baru. To blondwłosa szczupła trzydziestolatka o zgrabnej, powabnej figurze. Ma pociągłą twarz, którą podkreśla mocny makijaż, ubiera się w czerwone obcisłe sukienki. Wygląda identycznie jak uprowadzona żona Idema.

Marsjanie – przybysze z kosmosu, przedstawiciele wyższej formy cywilizacji. To karły wielkości kilkuletniego dziecka. Mają srebrne pucołowate twarze o dziecięcych rysach. Noszą błyszczące srebrne puchowe kurtki i przylegające do głowy czarne cienkie czapki.