Dramat Wodzirej

Odtwórz film w nowym oknie

Katalog Filmów

Dostosowanie

Fundacja Katarynka

Czas trwania

1 godz. 55 min.

Reżyseria

Data premiery

1978

Scenariusz

Obsada

Produkcja

Opis filmu:

Lutek Danielak jest pracownikiem wojewódzkiego oddziału „Estrady”. Szósty czy siódmy w hierarchii wodzirejów-konferansjerów prowadzi imprezy dla dzieci i rencistów. Kiedy dowiaduje się, że z okazji otwarcia hotelu „Lux” ma odbyć się wielki bal, postanawia walczyć o jego prowadzenie. Impreza ta może być bowiem przełomowa w jego karierze. Lutek wie, że jest dobry w tym co robi, ale zdaje sobie sprawę, że konkurencja jest bardzo silna. Sikora, Majer, Lasota, Myśliwiec także traktują to jako swoją wielką szansę. Danielak ma tylko jeden atut – jest nowy. Pomoc obiecuje mu – w ramach hasła „stawiamy na młodych” – dyrektor wydziału kultury. Jednak Lutek na wszelki wypadek postanawia wyeliminować rywali…

 

www.filmpolski.pl

 

Opis postaci:

Lutek Danielak – główny bohater filmu. Tytułowy wodzirej. To młody, około trzydziestokilkuletni mężczyzna, który rozpoczyna karierę zawodową na estradzie. Prowadzi bale, koncerty i pokazy mody. Jest niski i szczupły. Ma krótkie rzadkie włosy. Grzywka zaczesana na prawą stronę.  Lutek ma okrągłą twarz, wydatne pełne usta, mały zgrabny nos i nieduże ciemne oczy. Ma także wysokie czoło i nisko osadzone brwi. Na co dzień nosi ciemne spodnie, golfy i brązowy kożuch z dużym kołnierzem. Do pracy zakłada eleganckie garnitury, białą koszulę i duże muszki. Ma inteligenty wyraz twarzy. Często się uśmiecha.

 

Romek – przyjaciel Lutka i jego kolega po fachu. Również pracuje jako wodzirej. Jest także właścicielem mieszkania, w którym Lutek wynajmuje pokój. Romek to wysoki, dobrze zbudowany brunet. Ma lekko falowane włosy ścięte na krótko, nad czołem duże zakola. Romek ma okrągłą twarz, nieduże, ciemne oczy, nisko osadzone brwi i wąskie usta. Na co dzień nosi kraciaste koszule i ciemne spodnie. Na bale i bankiety, które prowadzi zakłada eleganckie garnitury. Romek jest oddanym przyjacielem i przykładnym mężem.

 

Iza – żona Romka, gospodyni domowa. Zajmuje się mieszkaniem,  w którym mieszka również Lutek. Iza ma około 30 lat. To szczupła brunetka z krótkimi włosami sięgającymi za uszy. Jest wysoka. Ma drobną trójkątną twarz o dużych ciemnych oczach. Jest pogodna i uśmiechnięta. Ma duże, pełne usta. Nosi spódnice sięgające za kolana i bluzki zapinane na guziki. Ma też długi brązowy kożuch  z masywnym kołnierzem, który zakłada kiedy wychodzi na zewnątrz.

 

Urszula – dziewczyna Lutka Danielaka. To młoda dwudziestokilkuletnia dziewczyna. Jest szczupła i wysoka. Ma nienaganną sylwetkę. Jest blondynką z długimi włosami, które upina w kucyk na czubku głowy. Równo obcięta grzywka opada na wysokie czoło. Ula ma okrągłą twarz o pogodnym wyrazie. Często się peszy. Wówczas opuszcza wzrok i niewinnie się uśmiecha. Jest niepewna siebie. Ma pełne usta. Kiedy się uśmiecha, w policzkach robią jej się małe dołeczki.

 

Lasota – To starszy mężczyzna, wodzirej z bogatym doświadczeniem. Pracuje w tym samym przedsiębiorstwie co Lutek Danielak. Jest jego starszym kolegą. To wysoki, postawny mężczyzna. Jest bardzo elegancki. Porusza się z gracją.  Nosi czarne garnitury i białe koszule. Gdy wychodzi na zewnątrz, zakłada jasny płaszcz sięgający do kolan, elegancki czarny szal i ciemny kapelusz. Ma gęste siwe włosy, pogodną twarz. Często się uśmiecha.